×
2024. 04 19.

Felkészülési meccsen nyert Románia

2017.06.14 - 05:30

A román labdarúgó–válogatott kétgólos hátrányból felállva győzött Chile ellen (3–2) barátságos mérkőzésen.

Chile remekül kezdett Románia ellen: a 8. percben Eduardo Vargas találatával megszerezte a vezetést, majd tíz perccel később megduplázta előnyét. A 31. percben szépített Románia, két perccel később pedig még nagyobb bajba kerültek a dél-amerikaiak: Gary Medelt egy buta szabálytalanság után kiállította a játékvezető. A szünetben még 2–1-re vezetett Chile. Azonban a románok a 60. percben Nicolae Stanciu bombagóljával egyenlítettek: az Anderlecht középpályása 18 méterről rajzolta a labdát a bal felsőbe, a kapufáról pedig befelé pattant a labda. Sőt, a 83. percben megfordította a találkozót Románia: Mihail Băluță egy kipattanó labdát pofozott a hálóba jó tíz méterről, beállítva ezzel a 3–2-es végeredményt.

Barátságos mérkőzésen

Románia – Chile 3–2 (Stancu 31. perc, Stanciu 60., Băluță 83., illetve Vargas 8., Valencia Rossel 18.).