Vidék

Fellégezhet a Tasnád, ismét Liga 3-as helyen áll

2019.05.08 - 17:24

Érvényesítette a papírformát a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, és szerda délután legyűrte a sereghajtó Szászmedgyesi Gaz Metan II együttest, így nagyon fontos három pontot gyűjtött be a kiesés ellen folytatott küzdelemben.

Viszont a szatmári fiatal gárdának le kellett játszani ezt a meccset is, és az első félidő teljesítményét tekintve hiba lett volna borítékolni az Unirea sikert. A szászmedgyesiek ugyanis az első negyvenöt percben mezőnyfölényben játszottak, de csak egy kapufáig jutottak el.

Jól jött a szünet a tasnádiaknak, hiszen Marius Bălău kicsit helyre rázta a fiúkat. A fordulás utáni első percekben az első veszélyes helyzetből meg született az első gól is: Parnău Márk a 16-os szélén átvette, majd kapásból kilőtte a szebeniek kapujának a vinklijét (0–1). Lendületet adott a szatmári legényeknek a megszerzett gól, és negyed órával később kettőre növelték az előnyt: a szünetben csereként beállt Angelo Cocian lépett meg meg három védőjétől, ziccerből pedig nem hibázhatott (0–2). A hajrában Călin Pop zárta le a mérkőzést: Székely Krisztián bal oldali beadására érkezett a hosszúra, és zavartalanul guríthatott a kapuba (0–3).

Nagyon fontos a megszerzett három pont a tasnádiaknak, és mivel a többi mérkőzés eredménye kedvezően alakult az Unirea szempontjából, ezért a szatmári alakulat egészen a 11. helyre kapaszkodott fel, és ismét kikerült a kiesési zónából.

Szombat délután idehaza Szászhermány ellen derbit játszik a tasnádi csapat, az itt elosztott pontok pedig valamely együttes bentmaradását jelenthetik a Liga 3-ban.

Liga 3, 5. csoport, 27. forduló

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Tasnádi Unirea 0–3 (Parnău 49. perc, Cocian 65., C. Pop 88.).

Unirea: Anișoreac – Palinceac, Bălău, Varga, Cătuna, Cubaș (Talpoș, 85. perc), Silaghi, Suciu (Cocian, 46.), Parnău (Virág, 70.), Székely, Vincze D. (C. Pop, 61.).

AFC Szászhermány – AFK Csíkszereda 0–2

Fotbal Comuna Lénárdfalva – Olimpic Cetate Barcarozsnyó 4–0

Kolozsvári CFR II – Szászrégeni Avântul 2–2

Radnóti CS – Kolozsvári Sănătatea 1–5

AFC Székelyudvarhely – Sticla Arieşul Torda 1–2

Dési Unirea – Marosvásárhelyi SE 5–1

Nagybányai Minaur – Unu Fotbal Club Gloria Beszterce 1–1.