×
2024. 04 25.

Félóra döntött a VSK javára

2014.10.08 - 15:01

Egy félidőn át tartotta magát a brassói csapat a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapata ellen, de a meccs második félidejében a hazaiak felőrölték a vendégek ellenállását.

A papírforma ugyan beigazolódott, a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda alakulata szerdán kilenc góllal legyőzte a szombatról előrehozott bajnoki meccset az addigi négy meccsen csak egy pontot szerző brassóiak ellen, de az első félidő hajrájáig úgy tűnt, hogy ezért nagyon meg kell majd szenvedni. A mintegy 30 néző előtt lejátszott meccs első találatát szerző vendégek öt perc után már 3-1-re vezettek, sőt utána három is volt a különbség (3-6), és Nicolae Istrate csapata csak 12 perc után egyenlített (6-6). Néhány gyors labdaszerzés utáni ellentámadást követően hárommal (9-6) ellépett a VSK, de a brassóiak nehezen adták meg magukat és a 20. percre visszaküzdötték magukat egy gólra (11-10). A mérkőzés hullámzott, a hazai gárda ismét elhúzott négy góllal, a vendégek viszont megint visszajöttek egyre, sőt öt perccel az első játékrész vége előtt ki is egyenlítettek (15-15). A félidő vége azonban egyértelműen a szatmáriaké volt, a jobbszélen és a kontrák során remeklő – és ebben a félórában hat gólt dobó – Oláh János vezetésével a VSK gyors egymásutánban négyszer is betalált, így a pihenőre megnyugtató lett az előny.

A fordulás után a végül 13 találatig jutó Oláh kezdte meg a gólgyártást, és ezt követően a maroknyi közönségnek egy cseppet sem kellett izgulnia a szatmári győzelem miatt, a fiúk bő 10 perc után először a mérkőzésen 10 gólra növelték a különbséget. A lefújásig nyolc gólnál nem volt kevesebb a különbség, az utolsó percben Oláh ismét felvitte tízre az előnyt, de néhány másodperccel a vége előtt a brassóiaknak sikerült betalálniuk, így kilencgólos siker lett a vége, ami egyben a szatmáriak harmadik győzelmét is jelentette, két vereség mellett. A következő fordulóban a VSK Fogarason vendégszerepel, ezt a mérkőzést jövő szerdán rendezik.

Férfi kézilabda, A–osztály, 5. forduló, B–csoport

Szatmárnémeti VSK – Brassói Rom Cri 38-29 (19-15).

A szatmári gólszerzők: Oláh 13, Mureşan 7, Mateş 4, Acsinia 4, Santeiu 3, Clipea 3, Ungar 2, Morar 1, Cristescu 1. Játszott még: Cioroiu, Pogyină, Cutoi (kapusok), Varga, R. Pop.