2024. 04 25.

Felsőbányán táncolták magukat a dobogóra

2017.10.03 - 10:27

Zónaversenyen vettek részt az elmúlt hétvégén a Royal Dance Club sporttáncosai.

Három arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel tértek haza a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai a Felsőbányán rendezett Máramaros Kupa zónaverseny ötödik kiírásáról. A Gutin-hegység lábánál fekvő településre közel 170 sporttáncpáros érkezett, a pontozó bírók között pedig ott volt Ovidiu Ignat, a szatmári egyesület edzője is.

A Nagyváradi Stephany és a Royal Dance Club vegyespárosa, Farkas Róbert és Carina Cociota 12–15 évesek open basic latino kategóriáját nyerték meg, míg a 16–35 éveseknél George Râpan és Cerasela Torja állhattak a dobogó legfelső fokán az open basic standard kategóriában.

A 4–7 éves kezdőknél az egy tánc-versenyben Bodnár Áron és Bodnár Szabina bécsi keringője nyűgözte le a pontozókat, és sorolták a szatmári ifjúkat a kategória első helyére.

Gázsa Márk és Diana Pop a 12–15 éves kezdők között a csácsácsá-tánccal a második helyen zártak, a bécsi keringő-bemutatóval pedig bronzérmet szereztek.

A harmadik helyen zárt Mircea Torok és Larisa Botiș is, a 14–15 évesek E-osztályos megmérettetésében.

Az edzők: Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure.