Ferencváros: sikerült előnyt szerezni a visszavágóra
Utoljára módositva: 2019-07-11 09:00:10

A Ferencváros 2–1-re nyert a Groupama Arénában a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első meccsén a Ludogorec ellen, így jövő hét szerdán előnyből várhatja a visszavágót a magyar bajnok.

Természetesen telt ház előtt játszotta a Ferencváros labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első meccsét, amelyre ellenfélnek az utóbbi nyolc év bolgár bajnoka – a nagyváradi gólzsákot, Claudiu Keserűt nélkülöző –, Ludogorec Razgrad érkezett.

Szergej Rebrov vezetőedző legényei viszont nem ijedtek meg neves ellenfelüktől, és bátor offenzív focival kezdtek. És bár az első kapura lövés a bolgároké volt – Jakub Swierczok próbálkozása azonban mellé ment –, de a 6. percben már vezetett is a Ferencváros, Lovrencsics Gergő beadására érkezett Tokmac Nguen és Ivanov kapujába lőtte a labdát (1–0).

Egyelőre nem zárt vissza a Fradi, és nem sokkal a vezető találat után egy szép akciót követően Priskin lövését kellett védenie a bolgár kapusnak, majd Dibusz Dénesnek is akadt egy kis dolga a túloldalon.

A félidő derekán viszont a Ferencváros kicsit jobban átadta a területet a vendégeknek, így aztán a 31. percben jött az egyenlítés: Ihnatenko passzolt rossz helyre saját térfelének középen, amiből a letámadó vendégek azonnal helyzetbe kerültek, és bár Tchibota lövését még védte Dibusz, de a leshatáron álló Swierczok már a kapuba lőtte a lecsorgót (1–1). A szünetig a hazaiak nem tudtak váltani, a Ludogorec pedig megelégedett az egyenlítéssel.

A második félidőben is jól kezdett a Fradi, előbb Lovrencsics, majd Tokmac lövését védte Ivanov, majd Zubkov és Skvarka előtt is adódott egy-egy helyzet. A folytatásban is támadásban maradt a Ferencváros, egy szabadrúgás után Lasha Dvali a kapuba fejelt, de a játékvezető les miatt nem adta meg, jogosan.

A 65. percben a játékvezető sem tudta már elvenni a Fradi gólját, egy kontra után Priskin tartott meg a labdát, majd átkerült a túloldalra a labda, Tokmac beadására pedig Olekszandr Zubkov érkezett, aki a kapuba lőtt (2–1).

Az addig kicsit kényelmes, kizárólag a saját térfelére koncentráló Ludogorec hátrányban azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsolt. A vendégek előtt ismét adódtak helyzetek, de csak a hajrában tudták beszorítani a cserékkel frissítő hazaiakat, akik megőrizték egygólos előnyüket.

A bolgároknál egyébként Cosmin Moți végig játszotta a mérkőzést, a tavalyi gólkirály Claudiu Keserű viszont a kispadról követte a kollégái játékát.

A visszavágót jövő szerdán rendezik Razgradban. A párharc győztesének a második körben a luxemburgi Dudelange, vagy a máltai Valletta FC lesz az ellenfele, ott 2–2 lett az első meccs végeredménye. A selejtező első körének vesztese az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában folytathatja nemzetközi kupaszereplését, ahol az izlandi Valur Reykjavík vagy a szlovén NK Maribor vár majd rá (az első meccsen 3–0-ra nyertek a szlovénok).