2024. 03 29.
enyhe intenzitású szitálás

Finnországot is verte a román válogatott

2018.06.06 - 03:35

Továbbra is remekel a román labdarúgó-válogatott Cosmin Contrával a kispadon, a fiatal szövetségi kapitány vezetésével ugyanis hatodik győzelmét jegyezte kedd este a nemzeti együttes: a Nemzetek Ligája szeptemberi rajtja előtti utolsó felkészülési mérkőzésen Románia 2–0-ra verte Ploiești-en Finnországot.

A románok enyhe fölényben játszottak az északiakkal szemben, és ennek tükrében a szünet előtt meg is szerezték a vezető találatot: a 37. percben Manea egy kipattanó labdát küldött a hálóba (1–0). Fordulás után Deac, Mitriță és Băluță összjátéka megzavarta a finn védelmet, és előbbi belsővel beemelte a lasztit Hradecky kapujába (2–0).

Az eredmény már nem változott, viszont a közönségnek így is volt oka az ünneplésre, hiszen a 87. percben utoljára állt be a válogatott kapujába a 40 éves Bogdan Lobonț. A 86-szoros válogatott hálóőr elárulta, hogy Olaszországba szeretne dolgozni a továbbiakban is, így vélhetően helyet kap majd az AS Roma szakmai vagy vezetőségi stábjában, vagyis ott, ahol kilenc kilenc éve köti a szerződése.

Contra vezénylete alatt Románia hat győzelmet, egy döntetlent és egy vereséget jegyzett. Ebből tétmeccseken Kazahsztánt győzte le 3–1-re, illetve Dániával játszott 1–1-et a nemzeti csapat. Az utóbbi három barátságos meccset megnyerték a trikolórok: 2–1 Izraelben, 1–0 Svédországgal és múlt pénteken 3–2 Chile ellen.

„Én úgy érzem, hogy ma egy jó meccset játszottak a fiúk. Ha sikerül tartani ezt a színvonalat, akkor egyenlő ellenfelei lehetünk a csoportellenfeleinknek a Nemzetek Kupájában” — mondta a találkozó után Contra. Románia szeptember 7-én kezd hazai pályán Montenegró ellen, majd Szerbia és Litvánia lesznek az ellenfelek.