×
2024. 04 25.

Fischer Márk ezüstérmes

2015.02.24 - 12:53

A 17 éven aluliak fedett pályás bajnokságán zárt a második helyen a szatmári súlylökő.

Először versenyzett 17 éven aluliak korosztályában a Szatmárnémeti Sportlíceum atlétája, Fischer Márk. A 15 éves sportoló Bukarestben, a fedett pályás junior II-es megmérettetésen remek teljesítményt nyújtott, 14,69 méteres dobással második lett a súlylökők versenyében. „Nagyon örülök Márk eredményének, hiszen először versenyzett ebben a korosztályban és azonnal jöttek az eredmények. Örülök, hogy a felkészülésében és az eredményekben is van folytonosság, hiszen korábban, a fiatalabb korosztályos versenyeken is rendre dobogón zárt” – értékelte tanítványa teljesítményét az edzője, Marius Glodean, aki bízik abban, hogy idén lesz kellő támogatás arra, hogy Márkkal külföldi, rangos nemzetközi versenyekre is elutazzon.

A bukaresti versenyen egyébként Radu Achim edző is nevezte két tanítványát: Eduard Pirui 13,36 méteres dobással hatodik lett a súlylökésben, míg Gheorghe Corodan 60 méter gátfutásban tizedik lett 9.07 másodperces időeredménnyel.