×
2024. 04 26.

Fischer Márk új személyes csúccsal magyar bajnoki ezüstérmes

2018.03.04 - 11:41

Magyar bajnoki ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti súlylökő, Fischer Márk, aki hétvégén a Ikarus Budapest Sportegyesület színeiben versenyzett Szombathelyen a 19 éven aluliak fedett pályás dobó küzdelmeiben.

A Marius Glodean, Fülöp György edzőpáros tanítványa egy héttel korábban Bukarestben, a roman téli bajnokság junior korosztályában szerzett aranyérmet 16,25 méteres dobással, ezzel az eredménnyel viszont nem állhatott volna dobogóra szombaton, Szombathelyen. A 19 éves tehetség viszont alkalmazkodott a körülményekhez, és bár az első dobása után még csak harmadik volt (15,31 méter), a harmadik próbálkozásra 16,52-t dobott. Márk személyes téli csúcsa a második helyre volt elég ezúttal, ugyanis klubtársa, Kovács László 44 centiméterrel nagyobbat dobott a szatmárinál. Azonban teljesítményére felfigyeltek a szomszédok, és a Szegedi Vasutas Sportegyesülethez szeretnék vonzani az idén érettségiző Márkot, aki a jelenleg a szatmárnémeti Aurel Popp Művészeti Líceum XII. B osztályának a tanulója.

Szöveg: Pesek Attila