×
2024. 04 19.

Flavia Ferenczi hazaküldte Marius Dobát?

2018.10.13 - 08:19

Értesüléseink szerint Marius Dobă edző távozik a Szatmárnémeti VSK-tól, a női kosárlabdacsapatot Octavian Boian másodedző készíti fel a következő bajnoki meccsre. A klub vezetősége nem erősítette meg értesülésünket.

A második fordulóban szenvedte el idénybeli első vereséget a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata. Az aradiak elleni hazai kínkeserves győzelem után Brassóban már nem volt hasonló szerencséje Marius Dobă edző tanítványainak, és egy pocsék első és utolsó negyedbeli teljesítménnyel a házigazdáknál hagyták a két pontot.

Kristina Baltic, Dlesha L’loyd, Andra Mandache, Matea Tavic, Kádár Annamária felállásban kezdett a VSK, míg az ellenfél Alina Podar, Biljana Pesovic, Carla Bartee, Kristina Arsenic, Flavia Ferenczi ötössel kezdett, vagyis mindkét csapatban ugyanannyi szatmári lány kezdett: Kádár itt, Ferenczi ott. Nálunk viszont az U21-es korosztályos szabály teljesítése miatt állt fel Kádár, míg az ellenfél egyik legjobbja Flavia. És ezt bizonyította péntek este is, hiszen minden hazai, bosnyák vagy nigériai válogatottnál jobb volt, így méltán érdemelte ki a meccs MVP-címét.

A pénteki találkozó első negyede csak az első 7 percben volt szoros, a hazaiak ugyanis 10–11-es állásról 13:3-as három perces sorozattal fordítottak és zárták az első felvonást.

A második negyedben két és fél perc kellett a szatmári csapatnak, hogy hat pontra felzárkózzon (25–19). Viszont három perc után a Brassói CSTBv Olimpia tiznehármat tett a két csapat közé (38–25). Brittany Denson és Andreea Huțanu pontjaival mínusz tízről kedte a második félidőt a VSK (43–33), de Arsenic és Ferenczi pontjaival a házigazdák először vezettek tizennéggyel a 21. percben (47–33). Végre rendezte sorait a szatmári csapat, pontos védelemmel és támadójátékkal, L’loyd és Tavic tripláival a 26. percben már csak két pont volt a két csapat között (52–50). A harmadik negyed utolsó támadását Oláh Andrea triplája zárta és ezzel a VSK egyenlített (59–59). Az utolsó negyed első négy percében mintha két amatőr csapat lett volna a pályán, ennyi idő alatt ugyanis két-két pontot hoztak össze a lányok. A hazaiak kissé szerencsésebbek voltak, néha betaláltak, így 38. percben hattal vezettek (73–67). Ezt a különbséget a meccs végéig tartani tudták, így a brassóiak az idénybeli első meccsüket megnyerték (80–74).

Értesüléseink szerint ez a vereség betett az edzőnek, és Marius Dobă már nem utazott vissza Szatmárnémetibe, hanem Brassóból hazament, Târgoviștéra. Úgy tudjuk, a szerződése felbontását kérte a klub vezetőségétől. Úgy tudjuk, hogy a következő bajnoki mérkőzésre Octavian Boian, az eddigi másodedző fogja felkészíteni a lányokat. A fiatal szakvezető szeptemberben magas fokozatú edzői minősítést szerzett a román szövetség által rendezett vizsga után. Megkeresésünkre a VSK vezetői nem kívánták kommentálni értesüléseinket.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, A-csoport, 2. forduló

Brassói CSTBv Olimpia – Szatmárnémeti VSK 80–74 (23:13, 20:20, 16:26, 21:15).

CSTBv Olimpia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Pesovic (16/10/7), Arsenic (18/11/1), Ferenczi (25/4/4), Podar (7/4/10), Bartee (14/6/0), Al Ash Hab, Warthen. Vezetőedző: Dan Calancea.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (19/5/0), Tavic (6/1/3), Kádár (0/3/1), Mandache (6/7/1), Baltic (3/3/1), Pane, Oláh (14/3/3), Amukamara (3/1/5), Denson (21/5/0), Huțanu (2/5/0). Vezetőedő: Marius Dobă.