×
2024. 04 20.

Focileckét kapott az Olimpia

2014.10.18 - 16:55

A Commando Oli szurkolótábor Temesvárra is elutazott, hogy kérjék Cosmin Bodea távozását. A „kedvencek” veresége csak ráadás volt a „keménymagnak”, ismét Csik Tibit kérték a kispadra.

Ismét elfelejtett focizni a Szatmárnémeti FC Olimpia csapata, ugyanis az elmúlt négy mérkőzés nyújtott teljesítménye után teljesen lehangoló volt Cosmin Bodea vezetőedző legénységének a játéka szombaton, a temesvári bajnokin. A szatmáriak javuló játékát látva sokan már pontszerzésben is reménykedhettek az ACS Poli elleni találkozón, azonban Dan Alexa vezetőedző csapata alaposan megleckéztette az Olimpiát. Ennyi kellett a szatmári szurkolótábornak is, ugyanis a Commando Oli elkísérte a csapatot Temesvárra is, de csakis azért, hogy ott is hangot adjanak elégedetlenségüknek és kérjék Bodea távozását. A szatmári drukkerek hangjától zengett szombaton a Dan Păltinişanu Stadion, aki Bodea lemondását és Csik Tibor kispadra való visszahelyezését követelték. A 3–0-ra elvesztett mérkőzést követő sajtótájékoztatón Bodea érthetetlenül állt a történtek előtt. „Amióta Szatmáron dolgozom, mindig ezt kiabálják, nem értem miért, kérdezzék tőlük” – válaszolta újságírói kérdésre az edző.

A mérkőzésen egyébként a vendégek csak az első negyed órában éreztették jelenlétüket a pályán, amíg a temesváriak nem szereztek vezetést: a 17. percben azonban Bârbuţ zavartalanul tologathatta a labdát a szatmári 16-os szélén, majd beadta Boldeának, aki balról a hosszú sarokba helyezte a labdát. A folytatásban sem forgott veszélybe az ACS Poli kapuja, ellenben Henrique révén a házigazdák még a szünet előtt növelhették volna előnyüket. Azonban a brazil csatár csak a második félidő elején talált be Anca–Trip kapujába, miután egy mozdulattal lerázta magáról a védőjét. Majd’ féltucat helyzet után Bărbuţ adta meg a kegyelemdöfést, aki a brazil passza után még azt is megengedhette magának, hogy a szatmári büntető területen belül, a kapura lövés előtt zavartalanul mellre átvehesse a labdát. A hajrában Feier szépíthetett volna, de nem tudta kihasználni a temesváriak ajándéklabdáját.

„Ma nagyon gyengén játszottunk, és olyan hibákat követtünk el, amelyeket azonnal büntetnek az olyan kaliberű csapatok, mint a Temesvár. 2–0-tól a Poli felszabadultan játszott, és mi nem tudtunk felnőni erre a meccsre. Nem lehet úgy nyerni egy meccset, hogy még helyzeteid sincsenek” – összegezett Bodea.

Az FC Olimpia a következő fordulóban, október 25-én is idegenben játszik, a FC Olt Slatina vendége lesz.

Liga 2, 2-es Csoport, 9. forduló

Temesvári ACS Poli – Szatmárnémeti FC Olimpia 3–0 (Boldea 17. perc, Henrique 47., Bărbuţ 68.).

Olimpia: Anca–Trip – Burlacu (Svarczkopf 64. perc), Fl. Mureşan, Heil, Iuhas, Micaş, Gavrilescu, Villand (Laso 54.), Bic, Muntean, Boştină (Feier 71.)