×
2024. 04 26.

Főpróba a hazai táncverseny előtt

2014.06.03 - 17:38

Szombaton rendezik a Both Katalin Sportteremben a Szatmár Kupa sporttánc–versenyt. A Royal Dance Club párosai Besztercén „melegítettek” a tornára.

A besztercei 38. Floris Kupa országos versenyen „melegítettek” a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai a hétvégi Szatmár Kupára, ahol mintegy 300 páros lépett a táncparkettre, míg Ovidiu Ignat edző pontozóbíróként vett részt a megmérettetésen. Az Eduard Ignat, Nadia Nyiki páros a 14–15 évesek nyílt latintánc versenyét nyerte meg, míg a Maskulik Dávid, Iris Roatiş kettős a 16–35 évesek Open Basic Latino és Standard versenyszámában is aranyérmes lett (ők Open Latino és Standard versenyszámokban a 4. helyen zártak). Aranyéremmel tért haza az Alex Pandi, Cristina Roman duó is, ők a 16–35 évesek E–osztályos latintánc versenyében bizonyultak a legjobbnak. A Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettős a 12–13 évesek között egy ezüst– (Open Basic Latino) és két bronzérmet (Open Basic Standard és Open Standard) szereztek, míg a Mihnea Opre, Iulia Chereji páros a második helyen zárt a 12–13 évesek D–osztályos versenyében (illetve az 5. helyen zárt az Open Basic Latino és a Standard versenyszámokban). Edzők: Ovidiu Ignat, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure.