2024. 04 19.
4 °C

Fordítottak és nyertek a legények

2017.11.11 - 13:39

Jó iramú mérkőzésen tartotta itthon a pontokat a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, így továbbra is sikerül tisztes előnyt őrizni a kiesőhelyen álló együttesektől. Igaz, szombaton a vendég brăilai alakulat okozott némi izgalmakat.

Vezetés után hátrányba került, majd felszívta magát a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége, és a második félidőben nyújtott jó teljesítménnyel mégis legyűrte a vendég Dacia Unirea Brăilát szombaton. Az így szerzett három pont pedig némi nyugalmat hozhat az öltözőbe, ráadásul úgy tűnik, hogy talán anyagi szempontból is rendeződhet a helyzet, ugyanis szombaton a tribünben ült, a meccs után pedig személyesen gratulált a fiúknak egy helyi üzletember, aki talán támogatni fogja az Olimpiát. A klub vezetőségének több tagjától tudtuk meg, hogy már csak az aláírás hiányzik a partneri megállapodásról, minden más részletben (99 százalékban) megegyeztek.

A szombati találkozó kiegyenlített volt, az első negyed óra után mindkét oldalon volt egy-egy kihagyott helyzet: Gabriel Iosofache ziccerből nem találta el Florin Muteanu kapuját, míg túloldalt Olivier Lusamba távolról vette célba Alexandru Țicrea kapuját – sikertelenül. A 20. percben az Olimpia francia csatára kevés híján a vezetést is megszerezte, de a Ciprian Brata által beívelt szögletből Lusamba fejesét ujjheggyel a felső lécre tolta a Brăila kapusa.

A 27. percben felgyorsultak az események: Alexandru Pop ziccerét bravúrral védte Florin Muntean, a kipattanóból pedig azonnal indították Sergiu Jurjt, aki azonban gyengén rúgott kapura; Crivăț nem tudta megfogni a labdát, a kipattanóra érkező Lusamba pedig az üres kapuba emelt (1–0).

Az előnyt viszont nem sikerült megőrizni, a szünet előtt ugyanis másfél perc alatt fordított az ellenfél, pontosabban a 39 éves Florin Frunză: a rutinos veterán a 39. percben egy távoli lövéssel lepte meg Florin Munteant, a 41. percben pedig 11-esből hozta előnybe csapatát – Ciprian Brata kaszálta el a Iosofachét, ezért járt a büntető (1–2).

A szünetben jöhetett a fejmosás Ritli Zoltán edző részéről, ugyanis az Olimpia védelme sokkal szervezettebb volt. Sőt, a támadásban is határozottabbak voltak a fiúk, így korán sikerült egyenlíteni: az 50. percben Bogdan Miholca jobb oldali beadásánál Jurj tette oda a fejét, a vetődő Dacia Unirea hálóőre alatt pedig a kapuba pattant a labda (2–2).

Dumitru Muntean és Lusamba lövéseinél csak milliméterek hiányoztak az újabb gólhoz, de a 62. percben már a szerencse sem segített a vendégeken. Közel két perc alatt zsinórban az ötödik szögletet végezte le Brata, amire Lusamba érkezett és fejjel védhetetlenül vágta a léc alá a labdát (3–2).

Az Olimpia találata ólmot öntött az ellenfél lábába, amely mégegyszer már nem tudott fordítani, de még egyenlíteni sem, sőt, Vasile Pop, Lusamba vagy Miholca révén a szatmáriak növelhették volna előnyüket, amennyiben pontosan rúgnak kapura ziccerből.

„Szerintem a Liga 2 leghomogénebb csapatát vertük, amely rendszerint sok gólt lő. De tudtuk, hogy csak győzelemmel menekülhetünk meg a kieső zónából. Az első félidőben az egyéni hibák ismét sokba kerültek, de gratulálok a fiúknak, hiszen ismét bizonyították, hogy csapatban van az erő, és ezt mutatták meg a második félidőben. Tudták ők is, hogy az első félidő eredménye befolyásolhatja a csapat jövőjét. Ha ma veszítettünk volna, nem hiszem hogy kilábaltunk volna a nehéz helyzetünkből. A második félidő játékát tekitve úgy vélem, hogy megérdemelten nyertünk” — nyilatkozta Ritli, aki bízik abban, hogy az év végéig hátra levő négy meccsből sikerül legalább hat pontot kihoznia a legénysgének, hogy így nyugodtabb téli vakációjuk legyen.

Viszont ehhez néhány alapjátékosától többet vár. Így Vasile Poptól is, aki az utóbbi meccseken nem találja a régi jó formáját. „Elégedetlen vagyok Poppal. Jó, támadó szellemű játékos, de az utóbbi meccseken hiányzik belőle az agresszivitás, a gyorsaság” — mondta a szakvezető, aki nem számíthat a jövő hétvégi, FC  Argeș elleni idegenbeli meccsen az avasújfalui srácra, aki – akárcsak Ciprian Duruș – négy sárgalapos eltiltását lesz kényetelen ülni.

Liga 2, 17. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Dacia Unirea Brăila 3–2 (1–2)

Gólszerzők: Lusamba (27. Perc, 62.), Jurj (50.), illetve Frunză (39., 41. – a másodikat 11-esből).

Olimpia: Fl. Muntean – Duruş, Hlinca, Cr. Munteanu, Brata (V. Pop, 81. perc), Miholca, Rus, Villand, D. Muntean, Lusamba, Jurj (Cubaş, 90+1.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Dacia Unirea: Ţicrea – Niţă, Ghiocel (Banyoi, 71. perc), Covaciu, Frunză, Iosofache (Olenic, 46.), C. Mihai, Puia (Oprea, 46.), Roşu, Bucur, Al. Pop.Vezetőedző: Alin Pânzaru.