×
2024. 03 29.

Fut a csikó, közel a mentőöv

2017.04.08 - 22:25

Zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte meg Pusztadaróc labdarúgócsapata, és ezzel egyre közelebb került a bentmaradást jelentő helyekhez.

Egy győzelemre van a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, hogy megmeneküljön a kieséstől, ugyanis Ritli Zoltán edző vezénylete alatt a határ menti alakulat már kétszer annyi pontot gyűjtött, mint ősszel. A szombati győzelem után ugyanis már 14 pontnál tart a Reki, és három egységnyi a hátránya a tizenkettedik Fugyivásárhelyi SK mögött.

Szombaton, a sereghajtó rangadóján a Besztercei FC pontszerzésbe reménykedett, viszont láthatóan, semmi többet nem akart elérni Pusztadarócon: Dorel Zegrea edző előre küldte színes bőrű játékosát, Tegbot, a csapat többi része pedig középpályán igyekezett megfékezni a hazaiak támadásait.

Ez a taktika viszont nem vált be, hiszen a zöld-fehérek végig nyomás alatt tartották Raul Pop kapuját. Az első negyed óra után már több mint fél tucat szögletet végeztek el a Reki játékosai, az egyikből majdnem gól is született, de Daniel Pop közeli fejese után az kapufán csattant a labda. A 20. percben Reszler közeli lövése még célt tévesztett, de három perccel később egy bal oldali szabadrúgásból, a 16-os sarkáról Raul Pop kapujának felső hosszú sarkába varázsolta a lasztit (1–0). A szünet előtt már kettővel vezetett a Reki, Ionescu bal oldali keresztlabdáját ugyanis Bogdan Prodan emelte Daniel Pop elől a saját kapujába (2–0).

A második félidőben kissé elült a játék, de a 75. percben egy egyéni akció végén Vincze Dávid a 16-os széléről meglőtt labdája is a besztercei kapuban landolt (3–0). Nem sokkal később a daróci srác duplázhatott volna, de közelről főlé lőtt, majd Daniel Pop közelről a kapust vette célba. A 86. percben a frissen beállt Thomas Goț zárta az eredményjelzőt, miután Raul Ștef labdáját fordította Raul Pop kapujába, a hajrában pedig Drumár Arnold volt veszélyes az ellenfél kapujára.

Sima győzelmet jegyzett a Reki, jövőhéten pedig egy nehéz mérkőzés vár a zöld-fehérekre Désen. Ritlinek viszont főhet a feje, hiszen két alapjátékosát vesztette el erre a játékra, Marius Pop ugyanis még nem térhet vissza piros lapos eltiltása miatt, emellett Flaviu Ionescu és Adrian Micaș is felgyűlt sárga lapjaik miatt pihennek húsvét előtt.

Liga 2, 5-ös csoport, 22. forduló

Pusztadaróci Recolta – Besztercei FC 4–0 (2–0). Gólszerzők: Reszler (23. perc), Prodan (44. – öngól), Vincze D. (75.), Goț (86.).

Recolta: Dobrai – Micaș (Mester S., 88. perc), Vincze L., Șimon, Toma, Ionescu, Ștef (Drumár, 87.), Reszler, Mureșan, Vincze D. D. Pop (Goț 85.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.