×
2024. 04 20.

Futsal Eb: az oroszok leiskolázták a románokat

2014.02.04 - 19:14

Hétfőn este kiütéses vereséget (6–0) szenvedett Románia futsal-válogatottja Oroszországtól a Belgiumban zajló futsal Európa-bajnokság második negyeddöntőjében, így búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől.

Az orosz csapat magabiztos teljesítményt nyújtva alaposan elbánt azzal a roman csapattal, akiket tavaly márciusban csak 2–1-re vert meg. Ezúttal azonban nem volt kegyelem, Éder Lima hármat vállalt az orosz hatosból. A másik mérkőzésen Portugália Cardinal duplájával győzte le Ukrajnát, a játékvezető a magyar Farkas Balázs volt. A másik két negyeddöntőt (Olaszország – Horvátország, Szlovénia – Spanyolország) tegnap este játszották. A Nelu Stancea által irányított román futsal-válogatott egyébként a második helyen jutott a negyeddöntőbe az A jelzésű csoportból, ahol előbb 6–1-re verte meg a házigazda belgákat, majd 1–0-ra kapott ki Ukrajna válogatottjától. A roman válogatott kerete: Iancu, Klein, Grigoraş, Toniţa – kapusok, Ignat, Dobra, Şotărcă, Al-Ioani, Cojoc, Mihály, Ruxandari, Movileanu – hátvédek, Fl. Matei, Răducu, Lupu, Stoica, Gherman, M. Matei, Szőcs, Covaci, Dan, Manya, Moldoveanu, Sáfár.