×
2024. 04 25.

Gálázott a City, az Atléticónak biztos elege lett Ronaldóból

2019.03.13 - 02:42

Amióta Diego Simeone az Atlético Madrid vezetőedzője, a spanyol együttes hat próbálkozásból ötödször jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába.

A fővárosiak balszerencséjére a végállomást mind az öt alkalommal Cristiano Ronaldo aktuális klubja, a Real Madrid vagy a Juventus jelentette. Ráadásul, most nem csak kerettag volt a portugál az ellenfélnél, de még hanem főszereplője volt az Atléticó búcsúztatásának.

A spanyol csapat ugyanis nem tudta megőrizni kétgólos előnyét a keddi torinói visszavágó előtt. A Juventus már az első pillanattól beszorította ellenfelét a saját térfelére, és éreztették: csak pillanat kérdése, mikor indul be a torinói gólgyár. A negyedik percben már a madridi kapuban pihent a labda – apró szépséghiba, hogy Björn Kuipers szabálytalannak látta a Jan Oblaknak odarúgó Ronaldót, így a Juventusban 500. tétmérkőzését játszó Giorgio Chiellini hiába lőtt a kapuba, a holland játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Juve még jobban felszívta magát a meg nem adott gól hatására, és a nyomás a 27. percben érett góllá: Federico Bernardeschi ívelt be a bal oldalról, a hosszún érkezett Ronaldo, s erős fejesét nem tudta hárítani Oblak (1–0). A portugál a 19. gólját jegyezte a Diego Simeone vezette Atlético ellen, ráadásul az UEFA versenysorozataiban ez volt a 125. találata. Egy játékos sem szerzett ennél többet. És vélhetően nehéz lesz beérni ezt a csúcsot, ugyanis fordulás után nem sokkal a portugál ledolgozta a Juventus madridi hátrányát: ezúttal Joao Cancelo adta be a labdát, amit Ronaldo fejelt kapura, s ugyan elsőre úgy tűnt, Oblak óriási bravúrral menteni tudott, a gólvonal-technológiának köszönhetően kiderült, hogy a szlovén kapus elkésett, a labda teljes terjedelmével áthaladt a vonalon (2–0). Ronaldo a 77. egyenes kiesésesbeli BL-összecsapásán a 76. gólban vállalt főszerepet (62 találat, 14 gólpassz). Meglett a 77-ik is ebben a statisztikai adatban, erre viszont a hajráig várni kellett. Bernardeschi óriási szólója végén betört a tizenhatoson belülre, majd Ángel Correa lökése után a földre került, Kuipers pedig nem habozott, tizenegyest ítélt. Természetesen Ronaldo állt a labda mögé, és a portugál rendkívül magabiztosan, Oblak mozgásával ellentétesen a jobb alsóba bombázott (3–0).

A Juventusnak az eddigi öt alkalomból egyszer sem sikerült kivívniuk a továbbjutást a BEK/BL-ben, amikor az első mérkőzésen kétgólos hátrányt szedtek össze. A keddi ellenfelük azonban meg sem közelítették az első felvonáson nyújtott teljesítményüket, míg a Juve akkor villant meg, amikor a legjobban kellett. A nyújtott teljesítmény alapján az olaszok továbbjutása aligha vitatható, hiszen az Atlético játékából hiányzott a lendület és a veszélyes támadás vezetése. Túloldalt pedig Ronaldo a nyolcadik tripláját szerezte a BL-ben, és ezzel Lionel Messivel együtt rekordernek számít a sorozatban.

A nap másik mérkőzésén a Manchester City gálázott a Schalke elleni meccsen, és 10–2-es összesítéssel jutott be a sorozat legjobb tizenhat csapata közé. Pep Guardiola menedzser legényei ugyanis a gelsenkirchei 3–2-es győzelem után odahaza héttel pakolták meg a német együttest. A City hatalmas mezőnyfölényt alakított ki, az első félórában 81 százalékban birtokolta a labdát.

A BL-nyolcaddöntő utolsó hete tehát nem kezdődött olyan meglepetésekkel, mint a múlt héten, a favorit együttesek várhatják a sorozat pénteki, 13 órakor kezdődő negyeddöntős sorsolását.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Juventus – Atlético Madrid 3–0 (C. Ronaldo 27., 48., 86. – a harmadikat 11-esből); továbbjutott: a Juventus, 3–2-es összesítéssel.

Manchester City – Schalke 7–0 (Agüero 35., 38. – az elsőt tizenegyesből, L. Sané 42., Sterling 57., Bernardo Silva 71., Foden 78., Gabriel Jesus 84.); továbbjutott: a City, 10–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.