×
2024. 04 25.

Gnohéré beállt és azonnal eldöntötte a meccset

2017.10.20 - 06:12

Talán nem túlzás azt állítani, hogy ebben az idényben brillírozik a FCSB csapata a labdarúgó Európa Ligában: Nicolae Dică edző legényei háromból három mérkőzést nyertek meg a csoportkörbe.

A bukaresti együttes történelme során (beleértve azokat az éveket is, amikor FC Steaua néven szerepelt) még soha nem kezdett ilyen jól valamely európai sorozat csoportkörében, ennél fogva még soha nem volt elvileg sem eldöntve a továbbjutása ilyen korán.

A fővárosiak csütörtökön Izraelben, a Hapoel Beer-Seva otthonában léptek pályára. A találkozó első negyedórájában a FCSB volt a veszélyesebb, Filipe Teixeira és Constantin Budescu révén pedig nagyon közel voltak a gólszerzéshez is. Ezután a hazaiak kiegyenlítették a játékot, a fordulás után pedig az irányítást is átvették. Romario Benzart sérülés miatt már az első félidő derekán le kellett cserélni, ezért a FCSB támadásai is egyre erőtlenebbek voltak, sőt, a szünet után úgy tűnt, hogy a fizikai erő is elfogyott. A 70. percben Dică úgy döntött, hogy mégsem kéne a döntetlent erőltetni, ezért a offenzív játék erősítésre Harlem-Eddy Gnohérét (képünkön) küldte a pályára. Egészen pontosan 29 másodperc kellett a francia „bölénynek”, hogy vezetést szerezzen a FCSB-nek: Teixeira „táncoltatta” meg jobb oldalon az izraeli védelmet, de erőtlen lövése megpattant, a laszti pedig éppen Gnohéréhez került, aki a magyar válogatott Korhut Mihály elől elhúzta a lasztit, majd a kapuba vágta azt (0–1). Öt perccel később pedig a francia el is döntötte a meccset: Teixeira szöktette jobb oldalon Budescut, akinek volt még ideje bemérni Gnohéré pontos helyzetét, aki az izraeli kapu előtt állva fejre „varázsolt” labdát kapott, amit védhetetlenül küldött a hálóba (0–2).

A hajrában a szintén csereként beálló Cuenca szépített, miután kihasználta a FCSB védelmének tétlenségét (1–2), de ez már nem számított, maradt a bukaresti győzelem.

Mivel a csoport másik mérkőzésén a svájci Lugano megszerezte első pontjait – miután legyőzte 3–2-re a Viktoria Plzent –, a FCSB már hat ponttal vezeti a szériát a többi, három pontos ellenfelével szemben.

Két hét múlva a FCSB hazai pályán, a Hapoel elleni meccsen matematikailag is eldöntheti a továbbjutást egy győzelem esetén.

Három forduló után egyébként három csapatnak van már csak százszázalékos mérlege: a Zenitnek, a Lazionak, az Arsenalnak és a FCSB-nek, de mindegyik közül a bukarestiek vannak a legjobb helyzeteben, hiszen a szériában második csapatnak csak 3 pontja van. Az Arsenalt követő együttesnek 4, míg a Zenitet és Laziot 6 pontos csapatok követik a tabellán.

Európa Liga, G-csoport, 3. forduló

Hapoel Beer-Seva – FCSB 1–2 (Cuenca 87., illetve Gnohéré 70., 75.)

Lugano – Viktoria Plzen 3–2 (Bottano 63., Carlinhos 69., Gerndt 88., illetve Krmencík 76., Bakos 90.)