×
2024. 04 20.

Gólgazdag meccsek a Liga 1 nyitányán

2016.07.26 - 12:29

Bár két meccset elhalasztottak, de megkezdődött a 2016/17-es élvonalbeli bajnokság. Látványos meccseket is láthattak a szurkolók, és hosszú idő után indul döntetlen nélkül a Liga 1.

Minden mérkőzésen esett legalább egy gól a Liga 1 új idényének első fordulójában. A játékvezetői hibák azonban most sem hiányoztak, így továbbra is felmerül a kérdés: meddig bízza a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) a Bírók Központi Bizottságának (CCA) vezetését egy olyan személyre, aki más országból irányítja a CCA-t. Kiros Vassaras ugyanis legtöbbször hazájában, Görögországban tartózkodik. A bajnokság első rangadóján a hazai pályán szereplő Astra Giurgiu kiütéses győzelmet szenvedett a jó formában játszó Dinamótól. A mérkőzésen három büntetőt ítélt a játékvezető. Ezenkívül láthattunk mesterhármast Harlem Gnohérétől, piros lapot, illetve öt gólt: egyet a Dinamo, négyet az Astra kapujában. A legutóbbi szezonban még a felsőházi rájátszásban szereplő marosvásárhelyi ASA idén alaposan átalakult, a szurkolók bánatára, hisz a hétvégén debütáló Dario Bonetti csapata 2–1-es vereséget szenvedett a Liga 1-be visszatérő Szászmedgyesi Gaz Metan ellen. Az FC Viitorul idegenben, a Pandurii Tg. Jiu pedig hazai pályán szerezte meg a győzelmet. Gheorghe Hagi csapata idén is több látványos átigazolást hajtott végre, ami meghozta az eredményt. A Steaua egykori játékosa, Gabriel Iancu első tétmérkőzésén rögtön gólt is lőtt, és megszerezte a három pontot a konstancai alakulatnak a Voluntari ellen. Az olténiai rangadón a Pandurii és a CSU Craiova csapott össze. Az 57. percben Ovidiu Herea váltott gólra egy ajándéklabdát. A rendes játékidő végén a vendégek büntetőből egyenlítettek, ám itt nem ért véget a játék, hisz a 93. percben Ioan Hora góljával megnyerte a mérkőzést a Pandurii. A forduló utolsó meccsén a hat pontlevonásos büntetéssel kezdő Kolozsvári CFR pár perc alatt eldöntötte a Concordia Chiajna elleni találkozót. Előbb Cristian Lopez volt eredményes a 66. percben, majd kevéssel utána Guima is bevette Cristian Bălgrădean kapuját. A Steaua – CSMS Iaşi illetve a Temesvári ACS Poli/Rapid – FC Botoşani elleni tallálkozót elhalasztották.

Eredmények: Voluntari – Viitorul 0-1, Pandurii – Craiova 2-1, Gaz Metan – ASA 2-1, Astra – Dinamo 1-4, CFR – Concordia 2-0.