Ervin
12 °C

Gólokkal hangolt az Olimpia a hétvégi rajtra

2017.02.18 - 17:10

Egy győzelemmel, három döntetlennel és két vereséggel zárta a felkészülési időszakot az FC Olimpia labdarúgócsapata, de ez idő alatt nagyon erős csapatok ellen játszott a szatmári legénység.

Stílszerűen zárta a felkészülési mérkőzések sorát a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapat, a szombati, Decebalon rendezett három felvonásos tesztmeccsen ugyanis Bogdan Andone vezetőedző legényei 7–0-ra legyőzték a harmadosztály 8. helyén álló Sülelmedi Viitorul csapatát.

Az első harmadban Duruş és Ursu góljai adták meg az alaphangulatot (2–0), de a fiúk a folytatásban is jól játszottak, alig hagyva egy kis teret az ellenfelüknek. Így a szatmári kapu kevés alkalommal forgott veszélyben, míg túloldalt Erdei a második harmadban háromra növelte az Olimpia előnyét (3–0), majd Duruş újabb találata már négyet tett a két csapat közé (4–0).

Az utolsó harmadban Andone lecserélte az egész csapatot (csak a kapus Anca-Trip nem játszott, aki vállsérülés miatt szombaton pihenhetett), de a játékkedv így sem hagyott alább, Faur két találata és Kanaloş gólja után pedig 7–0-s állánál járt le a megbeszélt játékidő.

A felkészülés során egyébként ez volt az Olimpia egyetlen győzelme, a korábbi öt találkozón viszont sokkal erősebb csapatokkal játszott, és minimális, 1–0-s vereséget szenvedett el két szerb élvonalbeli csapattól, a címvédő és listavezető Crvena Zvezdától és a 12. helyen tanyázó Cukaricki együttestől, de ikszelt többek között a Szpartak Moszkva orosz másodosztályos B-keretével.

Szombaton már élesben megy a játék, az Olimpia a Brassói FC vendége lesz az első tavaszi bajnoki találkozón.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti FC Olimpia – Sülelmedi Viitorul 7–0. Gólszerzők: Duruş 2 gól, Ursu, Erdei, Faur 2, Kanaloş.

Olimpia

Kezdőcsapat: Şuta – Duruş, Mureşan, Heil, Iuhas, Onicaş, Pană, Krausz, Erdei, Voicu Ursu.

Játszottak még: Dascălu – Ciul, Villand, Daminuţă, Bura, Rus, Roşu, Tudoran, Luduşan, Pop, Kanaloş.