6 °C
borús égbolt

Gólparádéval nyitott Dánia, Németország is remekelt

2019.01.11 - 11:21

Berlinben telt ház, 14 800 néző előtt megkezdődött a 2019-es férfi kézilabda-világbajnokság, amelynek első mérkőzésén a Dánia melletti másik házigazda, Németország 30–19-re múlta felül az egyesített csapattal induló Koreát.

Dzsung Szu Jung szerezte a 26. vb első gólját, s az egyesített koreai válogatott – amelybe a északiak négy játékost delegálnak – jól is tartotta magát az első percekben. A németek azonban gyorsan magukhoz ragadták a vezetést, és alig 10 perc után már 6–2-re vezettek.

A mérkőzést egyébként rengeteg durva szabálytalanság szakította meg, a koreaiaktól a 12. percben a beálló Kim Dong Mjung piros lappal ki is lett állítva. Túloldalt hármas emberhátrányba kerültek a németek, amit az ázsiaiak ki is használtak, és felzárkóztak két gólra (8–6), de a házigazdák hamar összeszedték magukat és egy 4–1-es rohammal ismét kinyitották az ollót: a 22. percben 12–7 állt az eredményjelzőn. Viszont a szünetig gyakorlatilag eldőlt a meccs, a németek 17–10-re elhúztak.

Bár a 45. percben tizennéggyel vezettek a németek (26–12), a végére alábbhagyott a lendület, így a társrendező 30–19-es győzelemmel nyított.

Este Dánia is bemutatkozott Koppenhágában 12 500 néző előtt: Chile ellen a 22–4-es első félidő után a végén 39–16 állt az eredményjelzőn. A Royal Arénában egyébként Frigyes dán királyi herceg is tiszteletét tette a meccsen, amelyen a két szélső, Casper Mortensen és Lasse Svan igen elemében volt, előbbi hát mögötti gólt is szerzett egy lerohanás végén. Rasmus Lauge és Mikkel Hansen is szépen termelt, a kapuban pedig Magnus Landin okozott kellemetlen perceket a dél-amerikaiaknak.

A chilei válogatott első félidőben szerzett 4 gólja biztosan nem rekord, két éve a Katar – Argentína találkozón a dél-amerikaiak mindössze 2-szer voltak eredményesek az első 30 percben – mondjuk az ázsiaiak 9 gólja sem a támadójáték hatékonyságáról árulkodik.

Chile a második félidőben „rákapcsolt”, és alig nyolc perc alatt dobott annyit, mint az elsőben. A dánok pedig nyugodtan koncentrálhattak arra, hogy ne sérüljön meg senki a vb elején.