közepes eső
1USD = 4.68 RON

Gólzápor a Bajnokok Ligája harmadik fordulójának első napján

2014.10.22 - 06:20

„Sortűz” elé állított a Bayern München az AS Romát, míg a Sahtar Donyeck a BATE Boriszovot, a Chelsea pedig a Maribort szórta meg kedd este. A bajorok és ukránok idegenben nyertek.

Összesen negyven gólt rúgtak a csapatok a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójának kedd esti nyolc mérkőzésén. Az arányokat tekintve, ez a rekordnak számít a legrangosabb európai kupasorozatban. Bár 1997. október 1-jén 44 gólt számlálhattak a drukkerek, viszont azon a napon tizenkét találkozót rendeztek.

A Bayern München 7–1-es győzelme az AS Roma otthonában a német klub történetének legnagyobb idegenbeli sikere az európai kupasorozatokban. A müncheniek a Sahtar Donyeckkel egyetemben egy másik rekordot is felállítottak, ugyanis a BL-ben korábban még egyetlen csapat sem tudott idegenben legalább öt gólt szerezni az első félidőben. Igaz, az ukránok rátettek még egy lapáttal, ugyanis negyvenöt perc alatt hatszor voltak eredményesek a BATE Boriszov otthonában. A fehéroroszországi összecsapáson – megismételve Lionel Messi 2012-es teljesítményét – ötször eredményes brazil Luiz Adriano a BL-történetének első futballistája lett, aki egy félidő alatt négy gólt szerzett. Érdekesség, hogy a donyeckiek mind a hét gólját brazil játékos szerezte, hasonló teljesítményt az Olympique Lyon mutatott fel, amely 2005 márciusában kizárólag francia gólokkal ütötte ki 7–2-re a Werder Brement.

A Maribort a Stamford Bridge-en 6–0-ra legyőző Chelsea is klubrekordot állított fel, José Mourinho együttese története legnagyobb arányú BL–sikerét aratta, ráadásul a 17 évesen és 112 naposan pályára lépett Dominic Solanke a Kékek legfiatalabb futballistája lett a legrangosabb európai kupasorozatban

További érdekesség, hogy a vendég Athletic Bilbaót 2–1-re legyőző FC Porto 100. mérkőzését játszotta a BL-ben, illetve a BEK-ben, ezzel a kilencedik klub lett – a Benfica után a második portugál – amely elérte ezt a számot.

A Barcelona otthonában 3–1-es vereséget szenvedett Ajax Amsterdamban pályára lépő Jairo Riedewald az első olyan játékos a hollandoknál, aki azt követően született, hogy az együttes legutóbb BL-trófeát nyert (1995). A hollandiai találkozón egyébként betalált Lionel Messi is. Az argentinnek ez volt a 69. BL–találata, és ezzel beérte Cristiano Ronaldót. A Barca és a Real klasszisa előtt már csak Raúl van, a blancók ikonja 71 találatnál állt meg.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

E–csoport: CSZKA Moszkva – Manchester City 2–2, AS Roma – Bayern München 1–7. A csoport állása: 1. Bayern 9 pont, 2. Roma 4, 3. City 2, 3. CSZKA 1.

F–csoport: APOEL – Paris Saint–Germain 0–1, FC Barcelona – Ajax Amsterdam 3–1. A csoport állása: 1. PSG 7 pont, 2. Barcelona 6, 3. Ajax 2, 4. APOEL 1.

G–csoport: Schalke 04 – Sporting Lisboa 4–3, Chelsea – Maribor 6–0. A csoport állása: 1. Chelsea 7 pont, 2. Schalke 5, 3. Maribor 2, 4. Sporting 1.

H–csoport: BATE Boriszov – Sahtar Donyeck 0–7, Porto – Athletic Bilbao 2–1. A csoport állása: 1. Porto 7 pont, 2. Sahtar 5, 3. BATE 3, 4. Athletic 1.