heves intenzitású eső
1USD = 4.63 RON

Gyenes Mani második a Red Bullon

2013.07.04 - 13:12

A Red Bull Romaniacs prologja és első versenynapja után a második helyen áll az Expert Single kategória versenyében a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel.

Két nap után a második helyen áll a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel a Red Bull Romaniacs hardenduro–versenyen. Románia legjobb terepmotorosa idén az Expert Single osztályba nevezett, az elmúlt hat évben a profik között próbálkozott, de a legjobb eredménye egy kilencedik hely volt, még 2007-ben. Azelőtt kétszer nyert az Expert, vagyis a haladók versenyében: 2005-ben és 2006-ban Oláh Lászlóval csapatban zárt az első helyen. Idén a haladók egyéni versenyében állt rajthoz Mani.

Mint arról beszámoltunk, a Brassói Vectra Racing Team licencével versenyző szatmári pilóta idén új motorkerékpár, egy Husaberg nyergébe vágott neki az ötnapos versenynek, amelynek nyomvonala többnyire a Déli–Kárpátokban található. Maninak nem sok ideje volt „ismerkedni” az új mocival, vasárnap ugyanis még egy KTM-mel nyert endurokrossz bajnoki futamot, kedden már az új, 300 köbcebntis Husaberget „ülte meg”.

Kedden a prolog zajlott Nagyszeben központjában. Ez többnyire a látványról szólt (a versenyzőknek épített pályán kellett teljesíteni egy rövid távot, időre), de a sorrend számított az első versenynap rajfelállásánál. Mani a 17. pozícióból indult szerdán az első etapban, és a harmadik legjobb időt motorozta (5 óra 47 perc 39 másodperc), csak két új–zélandi motoros volt gyorsabb nála. Összetettben viszont csak Kevin Archer előzi meg, 3 perc 20 másodperc az előnye. Sean Clarke a harmadik, 32 másodperc a hátránya Manihoz képest a prolog és az első versenynap után. Csütörtökön Nagyszebenből volt a rajt és Petrozsényban érkezett a mezőny. Pénteken Nagyszebenben lesz felállítva a célvonal, szombaton, a zárónapon pedig a Csibin-parti város környékén fognak körözni a motorosok.

Amennyiben a szatmári pilóta befejezi a 10. Red Bull Romaniacs-ot is, akkor csúcstartó lesz, hiszen az első lesz a világon, aki az eddigi összes kiíráson rajthoz állt, és befejezte azt. Idén a profik versenyében 39-en, az Expert Single kategóriában 95-en, az Expert Team osztályban 13 csapat (26 motoros), a Hobby Single kategóriában 125-en, a Hobby Team osztályban pedig 30 csapat (60 motoros) állt rajthoz.

Fotó: redbullromaniacs.com