×
2024. 04 25.

Gyenes Mani ötödjére is enduro-bajnok

2012.06.25 - 12:49

Idei mindhárom enduro bajnoki fordulót az első helyen zárt Gyenes Mani, így egy etappal a vége előtt már bajnok, és a szakág mestere lehet.

Simán nyerte a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emanuel az enduro-bajnokság 3., utolsó előtti fordulóját Szárhegyen, ezzel (három etapgyőzelemmel) behozhatatlan előnyre tett szert az E3-as géposztály összetett táblázatában. Vagyis, 2005, 2006, 2009 és 2010 után idén is megnyerte a terepmotoros sport szakági pontvadászatát és kérvényezheti, hogy a sportág mesteri rangjára emeljék. Ezzel Mani lehet az első Romániában, aki elnyeri a kitüntető elismerést a motoros sportban. Nem lenne érdemtelen, tekintettel arra, hogy világszinten is méltóan képviseli az országot, tavaly pedig Románia legjobb motoros versenyzőjévé választotta a szakági szövetség (FRM) a Vectra Racing Team szatmárnémeti sportolóját.

Marci az első az E2-ben

Az elmúlt hétvégi versenyen egyébként Mani ismét fölényesen nyert. „Csütörtökön és pénteken Kolozsváron, az Autonet Mobility Show-ján vettem részt, ezért szombaton, az első bajnoki futamon kissé fáradt voltam. Két speciált megnyertem, az egyiken viszont megelőztek, mert elestem. Szerencsére nem volt súlyos a sérülés, és vasárnap már kipihenten állhattam rajthoz. Ekkor már jó formában voltam, jól ment a motor, jól éreztem magam a versenyen. Egyébként a pálya nagyon jó volt, nekem nagyon tetszett a hétvégi forduló” – mondta lapunknak a Vectra Racing Team szatmári pilótája. Ugyanitt, az E2-es géposztály versenyében csapattársa, a szatmárnémeti Szilveszter Márton (Marci) rontott, és csak harmadikként fejezte be a szárhegyi versenyt, mindezek ellenére megőrizte a vezető pozícióját az összetett táblázatban, viszont a szeptemberi, lupényi versenyen nyernie kell, hogy bajnoki címet szerezzen.

Maninak majd’ két hónapos vakáció következik. Hazahozta azt a motorkerékpárt, amellyel az év elején a Dakar-ralin ment végig, ez valahol ki lesz állítva Szatmárnémetiben (ha ismert lesz a helyszín, akkor bővebben beszámolunk erről), ugyanakkor az enduro motorkerékpárja szervizbe kerül. „A Red Bull Romaniacs kissé megviselte a motort. Szárhegyen még rajthoz álltam ezzel a géppel, viszont kell neki most egy komoly szervizelés, hogy jól tudjak teljesíteni vele augusztus 12–én az endurokrossz 4. fordulójában” – folytatta a szatmári pilóta.