2024. 04 23.
Béla

Gyenes Maninak ez háromból három

2014.06.29 - 12:00

Az endurokrossz–bajnokság harmadik fordulójának a futamát is megnyerte a szatmárnémeti motorkerékpár–versenyző, Gyenes „Mani” Emánuel, aki hétfőn befizeti a Dakar–rali nevezési díjának első részletét is.

Egy kimerítő egyhetes tunéziai sivatagi edzés után meghűlve, és itthoni alapozás nélkül állt rajthoz Csíkkozmáson az endurokrossz országos bajnokság 3. fordulójának futamán a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel, így is fölényesen verte a mezőnyt.

Mint arról beszámoltunk, az elmúlt hónap végén az afrikai állam homokdűnéi között motorozott és készült a jövő év eleji Dakar–ralira a Brassói Vectra Racing Team motorkerékpárosa. Hazaérkezve meghűlt, így az elmúlt két hétben nem tudott edzeni és készülni a hazai bajnoki futamra. Mindez nem jelentett akadályt Maninak, hogy taroljon a hargitai pályán. Már a verseny elején meglépett a mezőnytől, így a táv második felére tartalékolni tudott és lazábbra hagyta a tempót. „Figyeltem azért, hogy két percnél ne legyen közelebb a követő. Nem hajtottam végig teljes erővel, mivel az edzés hiányában kicsit kifáradtam a végére, de ha szükség lett volna rá, akkor még tudtam volna hajtani” – mondta Mani, aki szerint kissé nehéz volt a pálya, hiszen volt két nagyon erős emelkedő, de ugyanakkor jó, élvezetes futam volt.

Mani megnyerte az A–osztály eddigi mindhárom futamát, így a bajnokság felénél járva már toronymagasan vezeti az összetett táblázatot. Két hét múlva Predealon enduro–bajnoki futamot rendeznek, július 15-én pedig Nagyszebenben kezdődik a 11. Red Bull Romaniacs hard enduro–verseny. Ugyanakkor Mani elmondta, hétfőn kifizeti a Dakar–rali nevezési díjának első, 4000 eurós részletét, így 2015. január első napjaiban rajthoz áll a világ legnehezebb, kéthetes tereprali–versenyén is.