×
2024. 03 29.

Gyenge játékkal is sima győzelem a franciák ellen

2014.07.16 - 19:14

A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a magyar válogatott egy félidőnyi gyengébb játékot követően 12–7-re legyőzte Franciaországot.

A franciák a szerbek ellen 0–4-ről 2–4-re még felzárkóztak, de legközelebb 2–11 után találtak be, és végül sima, 11 gólos vereséget szenvedtek. Varga Dénes és Hárai Balázs találata után úgy tűnt, ezúttal sem zavarnak majd sok vizet (2–0), ehhez képest Mehdi Marzouki góljával kiegyenlítettek (2–2), majd Tóth Márton húzása után Alexandre Camarasa is eredményes volt.

Rengeteg pontatlan támadás és lövés tarkította az első félidőt, Madaras Norbert még büntetőt is rontott, Varga Dániel viszont nem, így a nagyszünetre egygólos előnnyel vonultak a magyarok (4–3). A harmadik negyed Vámos Márton szabaddobásgóljával indult, de előnyből Peisson a jobb felsőbe zúdított, így tartották magukat a franciák (5–4).

De csak eddig, innentől kezdve ugyanis kicsit felpörögni látszottak a magyar fiúk, a védekezés meg összeállt, elöl Hosnyánszky Norbert, majd Varga Dániel is betalált fórból, Madaras pedig egy gyors kontra végén törte meg rossz sorozatát (8–4).

A franciák Mickaël Bodegas révén a negyedik negyedben megszakították hét és fél perces gólcsendjüket, de eddigre egy 6–0-s sorozattal már 11–4-re vezetett a magyar válogatott. A hajrában megint kicsit pontatlanabbá vált az együttes, a végén a franciák kozmetikáztak az eredményen, de így is simán, 12–7-re nyert a Benedek-csapat, amelyik csütörtök este 21.20 órától a csoportelső szerbekkel fog megküzdeni. A találkozót az m1 élőben közvetíti.

Vízilabda-eb, eredmények

A-csoport, 2. forduló: Románia – Olaszország 4–9 (1–1, 1–3, 1–4, 1–1), Oroszország – Montenegró 7–15 (1–5, 2–3, 2–4, 2–3), Grúzia – Görögország 6–15 (1–4, 1–6, 3–3, 1–2).

6. Oroszország 2 – – 2 13–28 0

B-csoport, 2. forduló: Magyarország – Franciaország 12–7 (2–2, 2–1, 5–1, 3–3), Németország – Szerbia 7–12 (2–3, 1–3, 2–3, 2–3), Horvátország – Spanyolország 8–8 (3–2, 2–2, 1–2, 2–2).