×
2024. 04 19.

„Gyerekcipőben” is sikeresek a kardozók

2012.06.19 - 10:01

A bajnoki küzdelmeket megelőző utolsó felkészülési tornán vettek részt a Szatmárnémeti SK kardozói: Porcza Attila edző tanítványai Bukarestben, a Riposta Kupa viadalain léptek pástra, és egy ezüst–, illetve egy bronzéremmel tértek haza.

A 9–11 éves lányok küzdelmeiben Osváth Tessza zárt a második helyen, míg csapattársa, Dalia Drăgan a hetedik lett. A 9–11 éves fiúk között Arius Borlan állhatott a dobogó harmadik fokára, míg Găman Dávid a 12. helyen zárta a fővárosi küzdelmeket. A 12–13 éves fiúk viadalában Heim Zoltán az 5. lett.

Mint arról beszámoltunk, több évtized szünet után, mintegy két évvel ezelőtt kezdődött újra a kardoktatás a Szatmárnémeti SK-nál. Idén három magyarországi, illetve egy–egy brassói, sloboziai és a bukaresti tornán vettek részt a szatmári sportolók, itt készültek a július 1–4. között zajló konstancai korosztályos bajnoki viadalokra. Porcza lapunknak elmondta, a 10–11 évesek között küzd majd Osváth, Drăgan, Borlan és Găman, míg a 12–13 éveseknél Heim lép pástra a bajnoki küzdelemben. Ez lesz az első alkalom, hogy tétasszókat vívnak a szatmári fiatalok, mindezek ellenére a tréner bízik abban, hogy sikerül az éremszerzés.

„Nagyon nehéz megmondani, hogy mi lesz Konstancán. Sok függ a vívó pillanatnyi teljesítményétől, vagyis attól, hogy milyen napot fognak ki a gyerekek. A gödöllői és debreceni versenyekre sajnos nem tudtunk elmenni mind, inkább a három romániai felkészülési tornát nevezném – kisebb túlzással – mérvadónak. Viszont ez a három verseny még nem volt elég a rutinszerzéshez. De a sportolóim nagyon tehetségesek, bízok bennük. Számítok legalább egy éremre” – mondta Porcza.

A Szatmárnémeti SK kardozói a következő másfél hétben napi edzéssel készülnek a bajnoki viadalokra és a hónap utolsó napján utaznak Konstancára.