2024. 03 29.
közepes eső

Győzelem a nyitányon

2013.10.08 - 19:31

Tizenkét ponttal verte a Szatmárnémeti VSK a vendéglátó Nagyváradi U VSK női kosárlabdacsapatát a Nemzeti Liga első fordulójában.

Jól sikerült az újjáalakult Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatnak a bemutatkozója a Nemzeti Ligában: Éles Péter edzővel a kispadon kedden tizenkét ponttal nyertek a lányok a Nagyváradi U VSK otthonában.

A vendéglátók gyakorlatilag csak az első három percig vezettek, de Wampler duplája és Orosz triplája után már a mieink vezettek (5–7) és innen már nem volt megállás a végső sikerig. A lányok gyakorlatilag „bezárták” a szatmári kosarat az 5. percben (9–9), a váradi „egyetemisták” ugyanis az első negyed végéig már képtelenek voltak betalálni, míg odaát Orosz, Tarţa–Laza, Kortni, Wampler és Cutaş is pontokat szereztek közelről, vagy távolról. A második negyed elején sem változott a helyzet, így 12 perc után már 9–27 volt az állás. A „nagyváradi amerikaiak” csak ekkor kaphattak észbe, hogy miért szerződtették őket Sebes Körös partjára, és próbálták „menteni a mundér becsületét”... nem sok eredménnyel. A 16. percben már hússzal vezetett a szatmári csapat (13–33), amiből tizenhetet sikerült megőrizni a szünetig (24–41). Fordulás után mintha alábbhagyott volna a lendület, és a váradiak sem kérették sokáig magukat: a 26. percig kilencre faragták hátrányukat (34–45). Az utolsó pihenőig a szatmári lányok „visszatornázták” a fort tizenegyig (41–52), ami – mint utóbb kiderült – mentő volt az eredmény tekintetében. Ciordaş értékesített szabaddobásai után 47–54-es állást mutatott az eredményjelző, majd Voica távolit hibázott és labdát veszített, Wampler közelről sem talált be, majd Price hozta öt pontos közelségbe az „egyetemistákat” (49–54). Jöhetett Éles időkérése, aminek meg lett az eredménye, ugyanis Orosz távolról vette célba a kosarat (eredményesen), majd Tarţa–Laza és Orosz újabb pontjaival ismét nyugtató lett az előny (49–60) az utolsó négy percre. A csapatkapitány, Orosz a 18. percben gyakorlatilag lezárta a meccset kétpontosával és szabaddobásával (51–65), ugyanis a folytatásban a hazaiak már csak annyit tettek, hogy kettőt még faragtak a hátrányukból (55–67).

„A vendégek amerikai játékosai elsősorban a második félidőben okoztak némi gondot a számunkra. Szerencsére győztünk és ez a lényeg. Megdolgoztak a lányok a sikerért, de még vannak hibák a játékban, amiket ki kell javítani” – értékelt Éles.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 1. forduló

Nagyváradi U VSK – Szatmárnémeti VSK 55–67 (9:23, 15:18, 17:11, 14:15).

Nagyváradi U VSK (pontok, lepattanók, gólpasszok):  Peter (4, 1, 0), Johnson (2, 11, 4), Badi (0, 1, 0), Ciordaş (2, 1, 1), Ashford (13, 5, 2), Chiş (7, 3, 0), Price (22, 8, 3), Adams (5, 3, 0).

Szatmárnémeti VSK (pontok, lepattanók, gólpasszok): Adi (2, 1, 0), Orosz (23, 3, 1), Voica (1, 4, 0), Ivan (0, 1, 1), Tarţa–Laza (10, 4, 3), Kortni (8, 2, 2), Wampler (20, 8, 1), Cutaş (3, 3, 3).