×
2024. 04 20.

Győzelem és dobogó a VSK kézilabdázóinak

2015.02.14 - 15:31

Már a harmadik helyen áll a másodosztályos csoportban a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, mivel szombaton legyőzte Szatmáron az addigi dobogós Kolozsvári Universitatea együttest.

Meglepően sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapat a másodosztály B–csoportjának idei első rangadóján: Nicolae Istrate edző legénysége hét góllal verte szombaton a Both Katalin Sportteremben a vendég Kolozsvári U együttest, amelynek a 14. forduló előtt két pont előnye volt a táblázatban, most azonban egy pont hátrányba került a VSK-hoz képest. Mindez azt jelenti, hogy a szatmári legények felkapaszkodtak a tabella harmadik helyére.

A kolozsvári csapat csak egy–egy pillanatra tudta szorossá tenni a meccset, de két gólnál nem sikerült közelebb kerülni a VSK-hoz. A hazaiak ugyanis remekül zártak védelemben, és a támadások is pontosak voltak. Talán ez lephette meg az „egyetemistákat” akik képtelenek voltak áttörni a védőfalat, ezért kétségükben többször a bírókat okolták tétlenségük miatt. A temesvári Marius Fiscu és az aradi Aurel Moldoveanu bírópáros jól tűrték a folyamatos kritikát, sőt, inkább a szatmáriak szenvedték meg, mert a VSK játékosai háromszor annyi kétperces büntetést kaptak, mint az ellenfél.

A szombati mérkőzésen egyébként Oláh János nagyon teljesítményt nyújtott, nagy formában volt viszont Clipea, Morar és Mureşan, akik összesen 25 gólt dobtak. Vezényletükkel a szatmári alakulat a 11. percben már öttel vezetett (9–4), ebből a hátrányból két gólt tudott faragni a rivális a szünetig (17–14). Fordulás után a kincses város csapata csak az első öt percben tudott némi ellenállást tanúsítani, azonban egy Clipea–triplával és Mureşan góljával a 39. percben már 24–17-es állást mutatott az eredményjelző. A hajrában emberhátrányban játszva sikerült maximálisra növelni a fort (35–24, 52. perc) és ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs. A szatmári legények is visszavettek a tempóból, a kolozsváriak sem erőltették a játékot, de sikerült még négyet faragni a hátrányból, így 37–30-as állásnál ért véget a bajnoki rangadó.

A VSK ezzel dobogós helyen áll, viszont csak akkor tudja megőrizni pozícióját, amennyiben szombaton Craiováról is elhozza a pontokat, a következő hazai meccsen, február 28-án pedig a Nagyváradi VSK-t is legyőzi.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Férfi kézilabda , A–osztály, B–csoport, 14. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári U 37–30 (17–14).

VSK: Cioroiu 40 százalékos védési hatékonyság, Pogyină 16 százalék – Ungar 6 gól (ebből 3 hétméteresből), Clipea 10, Morar 8, Oláh 2, Cristescu, Mureşan 7, Udriştioiu 1, Pop 1, Mateş 2.