×
2024. 04 25.

Győzelem Izraelben

2018.03.25 - 07:46

Győzelemmel kezdte az évet a román labdarúgó-válogatott, amely Cosmin Contra szövetségi kapitány irányításával 2–1-re győzött Netanyában a vendéglátó Izrael nemzeti együttesével szemben.

A szombat esti barátságos mérkőzésen a hazaiak a 60. percben vezetést szereztek Hamed révén, aki egy hatalmas védelmi hibát kihasználva talált be Niță kapujába (1–0). Ezután a sárga mezes cserék villantottak: négy perccel az izraeli gól után Nicolae Stanciu egy pazar, távoli találattal egyenlített (1–1), majd a hajrában Ţucudeant futtatta meg bal oldalon Mitriţă, amiből megszületett a románok győztes gólja (1–2).

Mint arról beszámoltunk, ez volt a 26 alkalom, hogy a két csapat megmérkőzött egymással, és ez volt a 16 román siker. Azonban ez előtt csak 1990-ben tudott nyerni Románia Izraelben, a legutóbbi román sikert pedig 1996-ban jegyezték. Az ezt követő négy találkozón gólt sem tudtak rúgni Izraelnek. Ez a sorozat megszakadt.

Kedden 21.30 órától Craiovában, az újonnan épül Ion Oblemenco Stadionban Svédország ellen játszik Románia barátságos mérkőzést.