Győzelem Kolozsváron, vasárnap játék itthon
Utoljára módositva: 2017-10-06 15:04:55

Harrison parádézott az egykori csapata elleni bajnokin, és erre a teljesítményre is szükség volt, hogy a VSK kosárlabdacsapata nyerjen Kolozsváron. Vasárnap jönnek a Gyulafehérváriak.

Továbbra sem tud egész meccses, kiegyenlített teljesítményt nyújtani a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának, amely csütörtökön Kolozsváron egy jó első és utolsó negyeddel megnyerte az Universitatea elleni idénynyitó bajnoki mérkőzést. A Kolozsvárról elhozott két játékos pontjaival, Andra Mandache duplájával és Taneisha Harrison triplájával nyitott a VSK (0–5), de az előny kilencre nőtt a negyed közepéig (2–11). Felzárkózott Dragan Petricevic edző csapata, és a második negyed 11–17-es állásról kezdődött. A kolozsváriak a 15. percben, 20–27-nél viszont rákapcsoltak, és három perccel később, Morgan Stroman pontjaival át is vették a vezetést (32–29). A VSK tartotta magát, így a szünetet csak két pontos hátrányból kezdte (33–31), de a fordulás után sokáig kellett várni arra, hogy a kolozsváriak játéka „elfogyjon”. Leslie Deann Vorpahl triplájával az „egyetemisták” a 26. percben nyolccal vezettek (51–43), és a szatmári játékot látva, egyértelmű volt, hogy erőből nem sikerülhet legyőzni a kolozsváriakat. Petricevic tanítványai pedig egyre többet hibát vétettek, dobásaik sem voltak már annyira pontosak, így az értékesebb VSK-játékosok visszakapaszkodtak, Harrison újabb távoli találatával pedig a 31. percben ismét vendégvezetést mutatott az eredményjelző (56–58). Innen már nem volt megállás, a VSK behúzta a kolozsvári mérkőzést, így két ponttal kezdte a bajnoki idényt.

A következő két pontot idehaza kell begyűjteni vasárnap. A második forduló mérkőzését a Both Katalin Sportteremben rendezik 18 órától, és a Gyulafehérvári CSU lesz a vendég.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 1. forduló

Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 64–75 (11:17, 22:14, 23:22, 8:22).

Universitatea (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Taylor (12/6/1), Ghizilă (10/4/1), Voica (0/3/0), Vorpahl (14/3/5), I. Părău (6/2/0), Kalusic (11/5/0), Bot (0/1/0), Stroman (11/10/6).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Williams (16/6/1), Green (7/8/4), Sfîrlea (0/1/2), Uiuiu, Solopova (10/5/3), Mandache (12/4/0), Baltic (8/5/0), Harrison (22/7/5 – MVP).