×
2024. 04 26.

Győzelem után marad a keserű szájíz

2020.01.09 - 14:24

Megnyerte a Szatmárnémeti VSK csapata a második németországi mérkőzést, viszont már nincs sok esély a továbbjutásra, ugyanis a keddi, tizennégy pontos vereség dönthet majd a végelszámolásnál.

Győznie kellett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának szerda este Marburgba, hogy életbe tartsa a továbbjutás esélyeit a Női Közép-Európa Liga csoportköréből, viszont az nem volt mindegy, hogy mekkora különbséget mutat majd az eredményjelző a játékidő végén.

Mint ismeretes, a két VSK és a BC Pharmaserv Marburg kedd este is megmérkőzött a németországi településen, és a házigazdák egy rendkívül kiélezett mérkőzésen 85–71-re győztek.

Tehát, tizennégy pontnál nagyobb különbséggel kellett volna nyerni szerdán, a visszavágón (a németek nem akartak Szatmárra utazni, ezért játszották ott mindkét mérkőzést). Úgy tűnt, ez össze is jöhet, hiszen Mauro Procaccini edző alakulata villámrajtot vett, és a 4. perc végén elején már tíz ponttal vezetett (3–13). sőt, Bernice Mosby kosara után már tizenkét pont volt közte (13-25). A németek 7–0-s sorozata után (20–25) beindult a szatmári gépezet is, és a 19. percben Alina Podar triplája után visszaállt a tizenkét pontos VSK-fór (29–41).

A szünet utáni negyedben is a szatmáriak akarata érvényesült a pályán, Mosby pedig a 21. percben tett először tizenhárom pontot a két csapat közé (32–45). A német csapat a 24. percig ugyan felzárkózott hétre (38–45), közelebb viszont nem tudtak jönni, a 28. percig ugyanis ismét tizenhárommal vezetett a VSK (43–56). Az utolsó percben Oláh Andrea triplája és Mosby újabb találata már nem csak fénysugárt, hanem valós továbbjutási reményeket hozott a szatmári táborba, hiszen plusz tizenötről kezdte a VSK az utolsó tíz percet (46–61).

A mérkőzés legnagyobb különbségét Maja Miljkovic állította be a 31. percben, amikor egy gyors ellentámadást pontokkal zárt (46–63). 10–0-s sorozatot engedett meg a VSK a német ellenfelének. Igaz, a két és fél perces felzárkózáshoz (56–63) kicsit bírói közjátékra is szükség volt, ugyanis minden második szatmári támadást lépéshiba miatt állítottak meg. Mosby vélhetően elkezdte fejbe számolni minden lépését, így őt már nem tudták megállítani, és az utolsó öt perc plusz 13 szatmári vezetéssel kezdődött (56–69).

35 másodperccel a vége előtt 63–77 volt az állás, vagyis az első mérkőzéshez hasonló tizennégy pontos volt a különbség, viszont mindez a VSK-nak kedvezett volna, mert az első meccsen több pontot dobtak, mint ellenfelük. A bírók viszont gondoskodtak róla, hogy ez ne maradjon így, a szatmáriakra kétszer is szabálytalanságot fújtak, így a németek szabaddobásokhoz jutottak, míg a VSK-tól Oláh Andi, Andreea Huțanu és Podar is távolról kísérletezett, eredménytelenül.

Részben ünnepelhet a VSK, hiszen matematikai esély maradt még a továbbjutáshoz. Az utolsó két hazai meccsét – amikor a két sereghajtó, a Charleroi és az Ostrava látogat Szatmárra – meg kell nyerte a Procaccini csapat. Viszont ez nem elég, mivel a Marburgnak a következő két meccséből nem szabad két pontnál többet szereznie. Vagyis, az Ostrava Németországba kell nyerjen, Brno pedig Csehországban kell legyőzze a német ellenfelét. Ez utóbbi eredmény talán borítékolható, viszont a sereghajtó Ostrava németországi győzelme aligha lehetséges…

CEWL, B-csoport, 8. forduló

Marburg – Szatmárnémeti VSK 68–77 (15:25, 17:16, 14:20, 22:16).

Marburg (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Alexandra Wilke (15/3/2), Finja Schaake (7/0/1), Stephanie Wagner (10/2/2), Theresa Simon (13/5/2), Katlyn Yohn (3/4/0) – Johanna Klug (7/1/1), Tonisha Baker (1/2/2), Maria-Angelina Sola (0/3/3), Hanna Reeh (3/0/0), Candice White (9/1/1). Vezetőedző: Patrick Unger.

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Oláh Andrea (5/6/4), Maja Miljkovic (18/9/3), Andreea Huțanu (4/5/0), Adina Stoiedin, Alina Podar (13/1/3) – Bernice Mosby (32/6/2), Flavia Ferenczi (5/1/0), Carla Popescu, Adina Pop (0/1/0). Vezetőedző: Mauro Procaccini.