×
2024. 04 25.

Győzelemmel abszolválva a felkészülés

2018.09.21 - 21:24

Jó iramú, izgalmas mérkőzésen mutatkozott be péntek este a szatmári közönség előtt a bajnoki és kupa-ezüstérmes, illetve Női Közép-Európa Liga-győztes Városi Sportklub női kosárlabdacsapata.

A Both Katalin Sportteremben közel háromszázan voltak kiváncsiak arra, hogy fest az új szatmári csapat, ugyanis a tavalyi keretből nyolcan maradtak, és hatan érkeztek. Első benyomásra úgy tűnik, hogy a módosítások beváltak, ugyanis egy küzdő, a pályán jól álló csapatot láthattunk. A pénteki ellenfél pedig a legalkalmasabb volt a valós erőfelmérőre: az Aluinvent DVTK a magyar bajnokság tavalyi ötödik helyezettje, és ebben az idényben FIBA Európa Kupa-szereplő.

Mindkét csapatból hiányzott egy-egy jó játékos. A miskolciaktól Shatori Walker-Kimbrough hiányzott, aki WNBA döntőbeli kötelezettsége miatt csak szombat este csatlakozott a csapatához. A VSK pedig Promise Amukamarára vár, ő Nigéria válogatottjával a spanyolországi világbajnokságon vitézkedik.

Pénteken az első negyed kifejezetten pontgazdag volt, a csapatok alig hagytak ki dobást. A magyar vendégek vezettek 4-6 ponttal, de egy két perces kihagyást 10–0-lal büntette a VSK (28-25). A második negyed első felében kevés kosár esett, a nagy iramban több pontatlanságot követték el a csapatok. A szatmáriak őrizték az előnyüket, sőt néhány elrontott vendégdobás miatt kicsit növelni is tudták azt a félidőre (46-39).

Fordulás után is kiegyenlített volt a játék: a vendégek kicsit szigorúbban védekeztek, ezt próbálták feltörni a szatmáriak, kisebb sikerrel. Négy pontra zárkózott fel a Diósgyőr az utolsó negyed előtt (59-55), a 33. percben pedig már plusz négy volt az állás a vendégek javára (61-65). Közel másfél perccel később Andra Mandache triplája egyenlítette ki az állást (65-65), a 36. percben pedig Andreea Lazăr kettőt tett a két csapat közé (69-67).

Izgalmasan alakult az utolsó fél perc: Kristina Baltic szabaddobásból talált be, az utolsó támadás pedig a miskolciaké volt, de többszöri próbálkozás és labdaszerzés ellenére sem akart beakadni a labda, így maradt a 73-72-es végeredmény.

Ez volt a VSK első és egyetlen felkészülési mérkőzése. Pénteken, szeptember 28-án 18 órától ugyanis a Román Kupa első fordulójának az első mérkőzését játsszák a lányok a Rapid ellen. A párharc visszavágóját egy nappal később játsszák, ugyancsak a Both-teremben.