×
2024. 04 26.

Győzelemmel búcsúzott Csik Tibi?

2012.11.25 - 14:04

Kiszivárgott információk szerint szombaton ült utoljára a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapat kispadján Csik Tibor vezetőedző. Az együttes 4–1-re verte a Tordai FCM-t, a szurkolók pedig a meccs végén hosszasan skandálták Cik Tibi nevét.

Sima győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a Liga 3 utolsó őszi mérkőzésén, a Tordai FCM ellen. Azonban a hétvégén ez kevésbé foglalkoztatott, ugyanis a klub vezetőségétől kiszivárgott információk szerint Csik Tibornak meg vannak számlálva a napjai a csapat kispadján, ugyanis a klub igazgató tanácsa a vezetőedzőre szeretné hárítani a felelősséget a csapat eddigi gyenge bajnoki szereplése miatt.

Dan Băbuţ klubelnök, zavarban jött, amikor az újságírók a szakvezetést érintő terveiről kérdezték. „A szakmai stábban nem lesznek változások, vagyis nem biztos, hogy lesznek változások. Még nem lehet semmit tudni, a vezetőség összeül, és dönt a jövőről. Meglátjuk, kik a felelősek azért, hogy a csapat így áll a bajnokságban. Nem tudom megmondani, ha Csik Tiborral fogjuk folytatni” – mondta kissé habogva Băbuţ. Nem mellékes, hogy amióta a Szociálliberális Szövetség (USL) beleavatkozott a csapat vezetőségi ügyeibe (többek között félreállította azt a személyt, akinek a kezdeményezésére újjáéledt a holtában levő Olimpia FC, vagyis Szilágyi Istvánt, a Megyei Labdarúgó Egyesület elnökét), és kampánycélokra használja az Olimpia FC brendet, az együttes egy közepes szintű csapat lett, és ilyen gyenge játékoskerettel álmodni sem szabad a másodosztályba való feljutásról. „ Aki nem felelt meg az elvárásoknak, annak mennie kell. A téli vakációban érkezik még 3-4 értékes kadet korosztályos játékos, illetve 2-3 felnőtt labdarúgó, egyesek elsőosztályos tapasztalattal” – ígérte Băbuţ.

A szombati, bajnoki mérkőzésen egyébként a hazai pályán szereplő Olimpia FC mezőnyfölényben játszott a sereghajtóval szemben, a 12. percben pedig Dragoş, kihasználva egy ziccert vezetéshez juttatta a szatmáriakat. A piros-sárga-kék színekben öltöztetett lelátón körülbelül száz néző ünnepelte az Olimpia FC vezető találatát. Húsz perccel később Hanus növelte az előnyt, ő „ajtó-ablak” helyzetből emelte a labdát keresztül a kapujából kimozduló Gurincu felett. A szünet előtt Iuhas is közel volt a gólszerzéshez, de a szabadrúgásból megeresztett lövése után a labda kevéssel a kapu felett hagyta el a pályát.

Fordulás után Marinaş megszerezte a harmadik gól: szabadrúgásból emelt a sorfal fölött a hálóba. A következő tíz percben Dragoş közeli fejesét védte a tordai kapus, majd Micaş távoli lövése után a lécen pattant a labda. Micaş kezezése után a vendégek a 77. percben 11-esből megszerezték a becsület góljukat is, de a szatmári védő a hajrában kijavította hibáját, és Ghiriti passza után a tordai hálóba sarkalta a lasztit. A végén a Dănilă, Feier kettős puskázott el egy hatalmas helyzetet, így maradt a 4–1-es végeredmény.

„Nem tudom, hogy mit tervez a klub vezetősége, én most hallok először arról, hogy cserét terveznek a szakmai stábban” – mondta a találkozó után Csik Tibor. A szurkolók talán tudták, vagy érezték, hogy mire készül az USL-s klubvezetés, ezért a találkozó idején, és a végén is skandálták a klub, immár legendássá vált alakjának, Csik Tibinek a nevét.

Liga 3, 5. csoport, 13. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Tordai FCM 4–1 (2–0).

Gólszerzők: Dragoş (12. perc), Hanus (32.), Marinaş (56.), Micaş (84.), illetve Morar (77. – 11-esből).

Olimpia FC: Şuta – Moş, Sabău, Iuhas, Glodean, Micaş, Hanus, Marinaş (Dănilă 56. perc), Dragoş (Feier 74.), Villand (Botos 56.), Gavrilescu (Ghiriti 65.).