×
2024. 04 20.

Győzelemmel zárt a Szatmárnémeti VSK

2012.03.26 - 08:03

A női kosárlabda A-osztály alapszakaszát egy sima győzelemmel zárta a Szatmárnémeti VSK, a SCM Craiova volt az áldozat. Több mint egy hónap kényszerpihenő után Ane Marie Părău is pályára lépett.

Harminckilenc góllal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a hét játékossal érkező SCM Craiova együttest, az A-osztály alapszakaszának utolsó fordulójában. A Claudia Pop, Orosz Andreea, Amra Mehmedic, Khadijah Whittington, Shanika Freeman felállásban kezdő „piros-fehérek” gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték a meccset: a 6. percben már tizennégy volt a különbség (22-8), ebből a hátrányból hármat faragtak az oltyánok (27-16) a negyed végéig. A folytatásban Dan Fleşeriu edző tanítványai teljesen megfeledkeztek a védekezésről, így az ellenfél a 16. percben felzárkózott ötre (34-29), de a nagyszünetig a VSK ismét feltornázta előnyét tízre (41-31).

A negyed órás pihenő után Whittington egymaga, két perc alatt ismét beállította a tizennégyes előnyt (47-33), majd a következő két percben Pop triplája, illetve Whittington és Orosz dupláival huszonegyre növelte előnyét a VSK (54-33). A 25. percben Ane Marie Părău is beállt, aki állkapocs-műtéte miatt több mint egy hónap kényszerpihenő után lépett pályára. A temesvári születésű lányt a szurkolók vastapsa fogadta, aki a harmadik negyed végén négy szabaddobásból hármat értékesített (68-40), majd az utolsó tíz perc elején támadásban is eredményes volt. A kreolbőrű irányító kicsit visszafogottabban játszott, próbálta kerülni az ellenféllel való ütközést (többnyire sikerrel). A 35. percben Fleşeriu lehívta a pályáról Părăut, és a cserét is vastaps kísérte. Nagy Anita és - a 15 éven aluli nagyváradi csapattal bajnok – Diana Moldoveanu is szerephez jutottak, mindketten pontokkal hálálták meg a bizalmat, utóbbi beállította a harminckilences előnyt (86-47), amelyet Mészáros Anita utolsó támadásából szerzett duplával megőrzött a VSK (88-49).

„ A második negyed teljesítményét leszámítva elégedett vagyok a csapat teljesítményével” – mondta a találkozó után Fleşeriu, aki elárulta, még nem akarta pályára küldeni Părăut, viszont a játékos kérésének nem tudott ellenállni. „Szerintem még nem volt felkészülve arra, hogy pályára lépjen. Azt mondta, hogy saját felelősségére akar csatába állni” - folytatta a szakvezető. Szerinte rájátszás első felvonásában, a Gyulafehérvári CSU elleni negyeddöntőben 50 százalék a továbbjutási esély, és a harmadik, fehérvári meccsen dől majd el a továbbjutás kérdése. Hozzátette: a VSK lehet az elődöntős, amennyiben a kvalifikáció a pályán dől el.

A CSU – VSK párharc első találkozóját április 5-én rendezik Gyulafehérváron.