14 °C
Vidék

Győzelemmel zárta a szezont az Unirea

2018.05.26 - 23:23

Győzelemmel zárta a 2017–2018-as idényt a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, miután a Liga 3 utolsó fordulójában 2–0-ra győzte le idehaza a vendég Kolozsvári CFR II-t.

A román élvonalban bajnok „vasutasok” szatellitcsapata egy rendkívül fiatal kerettel jött Tasnádra, 19 év volt az átlagéletkor. Mindezek ellenére Gheorghe Barbu edző legényei fölényben játszottak.

Cristian Popa edző is egy 23 év átlagéletkorú legénységet küldött a pályára, és a 38 éves Marius Bălău által vezérelt tasnádi védelem sikeresen rombolta az ellenfél támadásait, még a tizenhatos vonal előtt. Így az első tíz perc eseménytelen volt, majd Raul Stanciu távoli, ívelt szabadrúgása egy rövid időre a felrázta a tasnádi közönséget is: az Unirea középpályásának a lövését jó reflexszel halászta ki a léc alól szögletre a 16 éves Hindrich Ottó.

Ismét visszaállt az unalmas tilitoli játék, mígnem a 23. percben Bălău mentette meg a tasnádiakat attól, hogy hátrányba kerüljenek: Claudiu Petrilă futott fel bal oldalon, majd Sebastian Moroz elfektetése után kapura küldte a labdát, de a veterán hátvéd az utolsó pillanatban szögletre mentett. Megélénkül kicsit a játék, a kapuk előtt is több izgalom volt. Előbb Nagy Zoltán (Imi) hagyott ki hatalmas helyzetet, amikor 10 méterről erőből a kapu fölé vágta a labdát, majd Mădălin Bolba távoli bombája után a felső lécről a gólvonal előtt csapott le a laszti. Egy perccel később Adrian Ciul ziccerből találta telibe a jól álló Hindrichet, majd Petrilă rutintalansága mutatkozott meg, amikor a kolozsvári ajtó-ablak helyzetből rúgta a kapu fölé a labdát. Szünet előtt ismét a 16 éves kapusé volt a főszerep, amikor Stanciu lövését védte.

Ez a lendület a fordulás utáni percekre is megmaradt, és a tasnádiak a kolozsvári kapu előtt maradtak. Tíz perc alatt le is zárta a meccset Cristi Popa edző legénysége. De ehhez szükség volt Hindrich két nagy hibájára is: a 49. percben Gabriel Cădar jobb oldali szabadrúgására Nagy Imi érkezett a rövid sarokra, és vele együtt a kolozsvári kapus is, de a tasnádi srác ért előbb a labdához, így a csúsztatott fejes után Hindrich kezei között a kapuba landolt a játékszer (1–0).

Három perccel később Imi készített le egy labdát Cădarnak, viszont a tasnádi center nem találta el a kaput, az 53. percben pedig Bolba újabb távoli próbálkozását már védte a hálóőr. Az 56. percben jött az a bizonyos második hiba: egy szabadrúgásnál Hindrich rosszul állította fel a sorfalat, Cădar pedig 20 méterről csavart egyet a sorfal mellett, a labda pedig leszedte a pókhálót a bal felső sarokból (2–0).

Túloldalt Andrei Apostolache is letesztelte a felső léc keménységét, és ezt leszámítva, már semmi említésére méltó nem történt az utolsó sípszóig.

Mint ismeretes, tavaly nyáron 25 év kimaradás után tért vissza a divíziós bajnokságba a tasnádi csapat. 12 győzelemmel, 4 döntetlennel, 12 vereséggel és 40 ponttal zárta az első harmadosztályos idényét a piros-kék alakulat, amely azzal a Marius Botannal kezdte a szezont, akivel a kispadon az Unirea megnyerte az osztályzót, majd feljutott a Liga 3-ba. A 8. forduló után még a 3. helyen is állt az együttes, viszont az ősz vége a klub körüli gondokról szólt, amely rányomta a bélyegét a csapat teljesítményére is. A táblázat második felébe esett vissza a Tasnád, Botan pedig a téli szünetben távozott a csapattól. Cristian Popa jött a helyére. 6 győzelem 1 döntetlen és 6 verség a 38 éves, UEFA–A licenccel rendelkező szakvezetőnek a mérlege, aki Ovidiu Suciut hívta maga mellé segítőnek.

A jövő szezont illetően lesznek változások. De erről egy következő cikkben fogunk beszámolni.

Labdarúgó Liga 3, 5-ös csoport, 28. utolsó forduló

Tasnádi Unirea – Kolozsvári CFR II 2–0 (0–0)

Gólszerzők: Nagy (49. perc), Cădar (56.)

Unirea: Moroz – Palinceac, Parnău, Bălău, Ciul (Bercean, 70. perc), R. Silaghi, Cubaș, Stanciu (Cădar, 46.), Székely, Nagy (Ștef, 83.), Bolba (Nemeș, 64.). Vezetőedző: Cristian Popa.

CFR II: Hindrich – Pîrv, Kereki, Potra, Roș, Essel, Petruș (A. Pop, 62.), Coți (Apostolache, 49.), Petrilă, Hetea, Șter. Vezetőedző: Gherorghe Barbu.

Feleki FC – Lénárdfalvi ACS 0–0

Kolozsvári Sănătatea – Kudzsiri Metalurgistul 2–0

Magyarigeni Performanţa – Gyulafehérvári Unirea 0–2

Radnóti SK – Szászmedgyesi Gaz Metan II 3–2

Kolozsvári Universitatea – Alsógáldi Industria 4–1