Győzelemmel zártak a fiúk
Utoljára módositva: 2013-12-13 19:35:50

A Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata 32–25 arányban verte a CS Universitatea Craiova együttest az A–osztály B csoportjának idei utolsó mérkőzésén. Január 8-ig vakációzik a legénység.

A Szatmárnémeti VSK legénysége hullámzó teljesítményt nyújtott az őszi találkozókon

A nehézkes kezdés után győzni tudott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a vendég CSU Craiova ellen, így megerősítette ötödik pozícióját az A–osztály B csoportjának a táblázatában.

Az oltyán ellenfél húsz percig bírta az iramot, és kihasználva a Nicolae Istrate edző legénységének a hibáit őrizte 1–2 gólos előnyt. Csupán a 6. percben volt rövid ideig előnyben a VSK (4–3), majd az első félidő utolsó tíz percében sikerült ismét vezetést szerezni (9–8), majd egy 7–2-es sorozattal hat gól előnyt gyűjtött be a szünetig a hazai legénység (16–10).

A fordulás után tovább tartott a VSK lendülete, és bár az előny nem nőtt, a játékban mégis javulást lehetett látni. A vendségcsapat a 40. percben két gólra dolgozta le a hátrányát (18–16), de a kapuban Cioroiu és Pogyină is jó napot fogott ki, heteseket is védtek, így negyed órával később már kilenc volt a különbség (31–22). A hajrában már Istrate sem erőltette a játékot, valamennyi kézilabdázójának szereplési lehetőséget adott, amit Varga és Tătăran is meghálált egy–egy góllal. Az utolsó sípszóig hét gól maradt a szatmári előnyből (32–25), de a szatmári szakvezető elégedett lehetett a tanítványai teljesítményével.

„Köszönöm a fiúknak, ahogy a Craiova elleni mérkőzésre felkészültek. Ezt a mérkőzést nagyobb különbséggel is nyerhettük volna, de a győzelem a fontos. Valamennyi játékosom pályára lépet ma (péntek – szerk. megj.), de ha így teljesítettek volna fontos meccseken is, akkor még boldogabb lettem volna. Örülök, hogy a kapusok jól teljesítettek, örvendetes, hogy Varga és Tătăran is betalált. Remélem a téli vakációban Ciaca és Mureşan is felépül, és akkor a visszavágó jobban sikerül. Azonban úgy vélem, hogy az őszi szezon jól sikerült. Ugyanakkor türelmet kérek a szurkolóktól, mivel egy fiatal csapatunk van, amely ha beérik, többre is képes lesz” – nyilatkozta Istrate, aki elmondta, január 8-ig tart a téli vakáció, akkor kezdik a felkészülést a visszavágókra, amelynek első mérkőzését január 26-án rendezik. A VSK hazai pályán kezdi majd a „tavaszt”, a Nagybányai Extrem lesz a vendég a Both Katalin Sportteremben.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 11. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSU Craiova 32–25 (16–10).

VSK: Cioroiu 9 védés (ebből 1 hétméteres), Pogyină 11 (ebből 1 hétméteres), Erdős – Chira 8 gól (ebből 4 hétméteresből), Pop A. 7, Jurj 6, Tătar 4, Mateş 2, Morar 2, Tătăran 1, Varga 1, Pop R., Ungar, Clipea, Santeiu.