2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Győzelemmel zártak a magyar legények

2017.11.15 - 01:29

A magyar labdarúgó–válogatott 1–0-ra legyőzte a világbajnoki résztvevő Costa Rica csapatát idei utolsó mérkőzésén a Groupama Arénában.

A magyarok három mérkőzést nyertek meg és hatot vesztettek el a 2017-es évben, és nem jutottak ki a jövő nyári, oroszországi világbajnokságra. Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány vezetése alatt pedig egyet vesztett és egy meccset nyert az együttes.

Mindent összevtve a magyar válogatott történetének ez volt az egyik leggyengébb év. Ezért a kedd esti évbúcsúztató mérkőzésén igencsak foghíjas lelátók várták a csapatokat. A találkozó első részében az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy két videotonos játékos, Varga és Vinícius összerúgott, emiatt pár perccel később utóbbit le kellett cserélni, ráadásul másik klubtársa, Pátkai helyett is a kispadról érkezett új ember sérülés miatt.

A huszadik perctől kissé élénkebb lett a tempó, mindkét csapatnak voltak ígéretes akciói, előbb inkább a vendégek veszélyeztettek, aztán a magyarok, majd a 36. percben Nikolics Nemanja szemfüles góllal vezetéshez jutatta a hazai csapatot: Ugrai szabadrúgásába az Egyesült Államok bajnokságának (MLS) gólkirálya lépett bele jó ütemben, így a labda a kapu bal oldalába vágódott (1–0). Ez a találat érezhetően feloldotta a görcsösséget a játékosokban, mert onnantól felszabadultabban, bátrabban és nagyobb elánnal futballoztak. A hajrában visszazártak és az eredmény megőrézésére törekedtek a magyarok, s bár Dibusz Dénesnek (képünkön) kétszer nagyot kellett védenie, a magyar válogatott megérdemelten nyert, és zárta győzelemmel az évet.

„Ennek a hozzáállásnak kell az alapnak lennie” — jelentette ki Szélesi Zoltán, aki az MTI kérdésére úgy válaszolt, nagyon örül, hogy győzelmet aratott a válogatott élén, mert szerinte ennél nagyobb szakmai elismerés nincs magyar szakembernek. Hozzátette, ha újra felkérnék, ismét elvállalná és hálás a lehetőségért. A következő találkozón ugyanis már a belga Georges Leekens irányítja majd a nemzeti együttest.