×
2024. 04 25.

Győzelemmel zártak a román lányok

2012.07.15 - 13:39

Bulgária elleni győzelemmel zárta a román női kosárlabda-válogatott a 2013-as Európa-bajnokság selejtezőjét, viszont ezzel együtt csak a 4. helyen zárt a D csoportban Svédország, Spanyolország és Németország mögött. A Szatmárnémeti VSK edzője, Dan Fleşeriu által felkészített nemzeti együttes Bulgáriát előzte meg a tabellán.

A Târgoviştén rendezett mérkőzésen a román lányok jól kezdtek, azonban az első tíz percben összegyűjtött nyolc pontos előnyt (23-15) nem tudták növelni, sőt megőrizni sem, hiszen a szünetig háromra csökkentette a hátrányát a bulgáriai együttes (31-28). A rendes játékidő utolsó tíz perce előtt még néggyel vezettek a „trikolór”-ok (50-46), azonban másfél perccel a vége előtt átvette a vezetést a vendégcsapat (59-60). A román lányok egyenlítettek (62-62), így jöhetett az öt perces ráadás. A 43. percben ismét hazai vezetést mutatott az eredményjelző (67-66), és innen már nem adta vissza az irányítást a vendéglátó román együttes, és végül héttel győztek az utolsó etap meccsén.

Románia a selejtezők során a svédeket győzték le hazai pályán, illetve a bolgárokat verték az oda-visszavágó találkozón.

Eredmény

Európa-bajnokság, selejtező, 8. utolsó forduló

Románia – Bulgária 75-68 (23:15, 8:13, 19:18, 12:16, 13:6).

Románia: Uiuiu, Părău (4 pont, 5 lepattanó, 2 gólpassz), Mészáros Anita (6, 3, 1), Orosz (2 pont), Ursu (3 pont), Şipoş, Pavel (12), Tarţa (5), Stoenescu (8), C. Cutaş (7), Bigică (2), Mărginean (26).

A csoport másik mérkőzésén: Németország – Svédország 62-73.

A csoport végeredménye:

1. Svédország 15. pont, 2. Spanyolország 14, 3. Németország 11, 4. Románia 11, 5. Bulgária 9.

A 2013-as Eb szereplői

Fehéroroszország, Ukrajna, Montenegró, Szerbia, Szlovákia, Litvánia, Svédország, Spanyolország, Olaszország, Lettország, Horvátország, Oroszország, Csehország, Nagy Britannia, Törökország (utóbbi öt olimpiai résztvevőként nyertek Eb-szereplési jogot), Franciaország (házigazda).