×
2024. 04 20.

Győzelmekkel zárt Belgrádban a VSK

2019.09.28 - 22:34

Tavaly bajnok volt Kínában a Guangdong, akit 29 ponttal vert a belgrádi felkészülési mérkőzésen a VSK női kosárlabdacsapata. A Boskovic-gárda a sanghaji együttessel is játszott még egy meccset, azt is megnyerte, de Mosbyt már pihentette a szakvezető.

Kétvállra fektette a kínsi bajnokot a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: a Belgrádban játszott felkészülési mérkőzésen 80–51-re győzött Goran Boskovic vezetőedző alakulata a Guangdong Vermilion Birds ellen.

Akárcsak a sanghajiak ellen megnyert belgrádi meccsen, most is négy idegenlégióssal és U21-es játékos nélkül kezdett a szatmári alakulat: Julija Gladkova, Maja Miljkovic, Brittany Denson, Bernice Mosby és Oláh Andrea kapott helyet Boskovic kezdő ötösébe.

Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy a péntek esti ellenfél tizenegy fős keretében már csak négy játékos, Yi Chen, Dongxia Zhang, Liyu Chen és Shuyu Yang maradt a bajnoki aranyérmes felállásból, Yaosen Linnek pedig még egy hónapja van, hogy az elmúlt idényhez hasonló ütőképes csapatot építsen. A mostani felállásban öt percig tudták tartani a lépést a román bajnoki címre áhítozó VSK-val. 11–10-től ugyanis meglépett a szatmári csapat, és már csak három pontot engedélyezett a kínaiaknak, míg a Boskovic-gárda 24-ig jutott. A folytatásban is jól működött a szatmári védelem, és a támadások is pontosak voltak, de csak négy ponttal sikerült növelni az addigi előnyt (41–26).

A kínai ellenfél a harmadik negyedre is tizenhárom pontott „osztott le magának”, így a VSK-nak sikerült huszonhét pontra növelni az előnyt (66–39). Az utolsó tíz percben a tizenhármas sem jött össze a Guangdongnak, igaz, a VSK sem eröltette. A kezdő ötös már pihenőt kapott Boskovic részéről, így értékes játékperceket kapott Carla Popescu, Flavia Ferenczi, Adina Stoiedin és Andreea Huțanu is.

Boskovic szombaton Mosbyt már nem is nevezte a Shanghai Swordfish elleni visszavágóra. Mint arról beszámoltunk a két alakulat csütörtökön is megmérkőzött egymással Belgrádban, akkor 83–70-re győzött a VSK. A román szabályoknak megfelelő felállás ezúttal megvolt: az U21-es Popescu mellett Oláh, Huțanu került a kezdőbe, mellette Denson és Miljkovic játszott az első perctől. Popescu a meccs végéig 27 percet, Huțanu 31 percet, Stoiedin 22 percet, Pop 11-et, míg Ferenczi összesen 10 perc játékidőt kapott. Ők együtt ez idő alatt 37 pontot dobtak, a további 33-at Gladkova, Oláh, Miljkovic és Denson szerezték a 97 percnyi játékidő alatt.

A játék egyébként jól indult a VSK-nak, és 5 perc után már 10–3-ra vezettek. A következő tíz percben egyenlített a kínai bajnokság elmúlt idényének 7. helyzettje (25–25), de a szünetben továbbra is a szatmáriak voltak előnyben (38–29). Sikerült őrizni az előnyt a folytatásban is, Marina Maljkovic edző alakulata pedig öt pontra zárkózott fel a végére, de újabb egyenlítés már nem jött össze (70–65).

Három győzelemmel zárta a három meccses belgrádi felkészülést a VSK, és ezzel vélhetően le is zárta a barátságos mérkőzések sorát. Három győzelem, egy döntetélen és három vereség a mérleg azokon a találkozókon, amelyeket Budapesten, Celjében és Belgrádban játszotta Boskovic csapata.

A bajnoki idény másfél hét múlva, október 9-én kezdődik, a VSK pedig idehaza, a Nyugati csoport legerősebb ellenfelével, az FCC Baschet Arad kezd. Három nappal később Nayváradon játszik a szatmári csapat, október 16-án pedig Csehországban utaznak, ahol a Női Közép-Európa Liga A-csoportjának első fordulójában a Žabiny Brno lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Guangdong Vermilion Birds 80–51 (24:13, 17:13, 25:13, 14:12).

VSK (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Gladkova (15/1/1), Oláh (15/3/3), Miljkovic (31/3/4), Denson (4/5/8), Mosby (11/2/4), Popescu (1/3/4), Pop, Ferenczi (3/0/2), Stoiedin (6/1/3), Huțanu (4/1/5). Vezetőedző: Goran Boskovic.

Guangdong (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Yi Chen (5/4/0), Dongxia Zhang (20/2/2), Zhen Wang (2/0/0), Hu Ke (4/0/6), Liyu Chen (2/1/6), Yu Peng (0/1/2), Mingzhu Zhang (8/0/2), Yue Yu (0/2/0), Shuangyan Tan (0/0/1), Xinyue Duan (4/0/2), Shuyu Yang (6/4/3). Vezetőedző: Yaosen Lin.

Szatmárnémeti VSK – Shanghai Swordfish 70–65 (20:14, 18:15, 19:20, 13:16).

VSK (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Popescu (8/2/2), Oláh (7/2/4), Miljkovic (11/4/1), Denson (9/3/3), Huțanu (8/1/3), Gladkova (6/2/1), Pop (2/0/1), Ferenczi (6/1/1), Stoiedin (13/0/5). Vezetőedző: Goran Boskovic.

Shanghai (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Jelena Dubljevic (3/0/2), Bibbin Shen (0/3/0), Cao Liqing (5/1/1), Jing Huang (8/3/2), Na Xu (0/3/3), Jingdan Zhang (3/0/0), Yufang Ma (7/1/1), Xu Han (11/1/3), Liwin Liang (4/1/5), Yuyan Zhou (21/1/2), Zenan Fan (0/1/2), Meng Bao (3/2/1), Kangchen Ding (0/0/1), Mingxin Xu (0/2/1). Vezetőedző: Marina Maljkovic.