×
2024. 04 25.

Gyulafehérváron kezdenek a kosarasok

2014.04.02 - 05:53

A negyeddöntők első mérkőzéseivel kezdődik a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszása. Az alapszakasz hetedik helyén záró VSK a második pozícióból kezdő Gyulafehérvár vendége lesz szerda délután.

Szerda délután 18 órától Gyulafehérváron kezdődik a Szatmárnémeti VSK-nak a női kosárlabda rájátszása: a két nyert mérkőzésig tartó párharc favoritja a mai vendéglátó CSU, de Éles Péter, a szatmári együttes vezetőedzője elmondta, nem kirándulni mennek Fehérvárra, küzdeni fognak az utolsó percig.

„Jó a hangulat a csapaton belül, ezert egy jó játékra számítok. A Gyulafehérvár a párharc toronymagas esélyese, de nem adjuk fel a küzdelmet! Mindenképp emelt fővel szeretnénk lezárni egy – a körülményeket figyelembe véve – jó szezont” – nyilatkozta lapunknak Éles.

„A bajnoki cím egyik esélyese ellen játszunk. Nekünk az a célunk, hogy jó teljesítményt nyújtsunk és emelt fővel hagyjuk el a pályát” – mondta a csapatkapitány, Orosz Andreea.

Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti, a VSK-nak 13, a CSU-nak 4 győzelme van. Igaz, a tucatnyi szatmári siker még az előző évekből származik, amikor a VSK minden idény végén a dobogón zárt. Tavaly éppen a CSU elleni párharcban szerzett bajnoki bronzérmet a szatmári csapat (akkor a VSK a hatodik helyről várta rájátszást). Ebben az idényben fordult a kocka, hiszen a CSU jelentősen erősített, többek között a VSK korábbi játékosaival, Anemarie Părău-val és Khadijah Whittingtonnal. Ebben a felállásban a legutóbbi CSU – VSK bajnokin, az alapszakasz visszavágóján 99–49 arányban győztek a fehérváriak. De a mai mérkőzés eredményétől függetlenül a szatmári csapatot egy mérkőzésen láthatjuk ebben a felállásban hazai pályán is, hiszen a párharc vasárnap a Both Katalin Sportteremben folytatódik. Ha mindkét meccset megnyeri a Miroslav Popov vezetőedző csapata, akkor a VSK 7. helyen zárja a bajnokságot, míg a CSU elődöntőt fog játszani.