2024. 04 18.
Andrea, Ilma

„Hagyományörző” Ajax, történelmi Barca-siker az Old Traffordon

2019.04.11 - 02:57

Izgalmas visszavágók várhatók jövő kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőiben, ugyanis a négyből talán csak a Barcelonának van némi előnye a szerdai meccsek után. Azonban azt nem lehet mondani, hogy az angliai 0–1 után lefutott lehetett a Manchester United elleni retúr.

Az Ajax se győzte le odahaza a Juventust, a mérkőzés az olaszok számára sokkal kedvezőbb 1–1-gyel zárult. A kisebb sérüléséből felépült Cristiano Ronaldo keveset mutatott az első félidőben, de a szünet előtt gyönyörű gólt fejelt. A pihenő után pedig az olasz védelem szundikált még egy picit: a kezdőrúgást követő hatoidik passzt és az olasz labdavesztést követően David Neres táncolatta meg egy kicsit a Juve védelmét, majd bal oldalról, 20 méterről lőtte ki Szczesny kapujának hosszú sarkát. Nem ült le a mérkőzés, mintkét oldalon akadtak még lehetőségek a nagy kedvvel futballozó Costa kapufát lőtt, de az eredmény nem változott. Az olaszok tehát kedvezőbb helyzetben vannak, de semmi sem dőlt még el az első felvonáson, gondoljunk csak a Real Madrid esetére… Nem mellékes, hogy az Ajax egyet sem nyert odahaza utóbbi hat tavaszi BL-meccsén, ez volt a negyedik ikszet. Utoljára 1996-ban a Dortmundot verte Amszterdamban. Viszont az nem mellékes, hogy a Juve hét idegenbeli BL-es 1–1 után hatszor továbbjutott odahaza.

A Barcelona Luke Shaw 12. percben született öngóljával 1–0-ra legyőzte az Old Traffordon a Manchester Unitedot. A találat érvényesítéséhez viszont szükség volt a videóbíró segítségére: Messi átívelése után az ötvenedik BL-mérkőzésén játszó Luis Suárez (ő lett hazájából az 50., aki eljutott e mérföldkőig) fejelte középre a labdát, a menteni igyekvő Luke Shaw válláról pedig a hálóban kötött ki az. Az asszisztens elsőre lest intett, jöhetett a VAR, a videobíró pedig tette a dolgát, az egyébként teljesen szabályos gólt érvényesítette is (0–1).

Ezzel megszakadt a katalánok sikertelenségi sorozata, ugyanis korábban még egyszer sem tudtak nyerni az Old Traffordon: két döntetlen, két vereség. Ugyanakkor még egyszer sem jutott tovább európai kupasorozat egyenes kieséses szakaszában az MU ellen (1984-ben a KEK negyeddöntőjében, 2008-ban a BL elődöntőjében maradt alul), ezért még korai lenne borítékolni a katalánok továbbjutását. Habár, az is igaz, hogy az MU-nak jövő kedden a Barca 30 mérkőzéses hazai veretlenségét kellene megtörnie.