×
2024. 03 28.

„Hagyományos” CFR-es BL-kezdés

2012.09.20 - 09:56

Elsősorban a támadásra építette a játékát a hazai Braga együttese, a védelméről megfeledkezett, a Kolozsvári CFR pedig kétszer is meglepte egykori kapusát, Betót, így a Gépész utcai csapat ismét győzelemmel debütált a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében.

A szerda esti portugáliai találkozónak két hőse volt: a portugál Mario Felgueiras „lakatra zárta” a kolozsvári kaput, míg brazil középpályás, Rafael Bastos rengeteget dolgozott a pályán, és a CFR két gólját szerezte. A 19. percben egy kivédekezett szöglet utáni kontránál Bastos máris ziccerben vezethette rá a labdát Betóra, aki nem tudta megakadályozni, hogy vezetéshez jussanak a kolozsváriak. Percek alatt magához tért a sokkból a Braga, és mezőnyfölényre tett szert, ám a szervezett vendégvédelem sorra hatástalanította a hazai akciókat. A 33. percben nagy lehetőséggel jelezte Pantelisz Kapetanosz, hogy nem állnak rá idejekorán az egygólos vezetés megőrzésére. Ennek egy perccel később Bastos adott nyomatékot, aki kétgólos előnyhöz juttatta a CFR-t. A támadó második góljánál remek csatárerényeket csillogtatott: előbb a bal szélen labdát szerzett, lefutotta a hátvédjét, a tizenhatoson belül becsapott még kettőt, majd a kis szerencsével elé visszapattanó labdát védhetetlenül zúdította Betó kapujába.

A szünet után a kolozsváriak beszorultak saját térfelükre, de hiába a portugál mezőnyfölény, nem tudták feltörni a házigazdák a vendégek védelmet. Teltek a percek, a Braga viszont nemhogy az egyenlítéshez, még a szépítéshez sem ért el.

Mint arról beszámoltunk, a CFR a 2008-as BL-szereplést a római 2–1-el, két évvel később pedig az FC Basel elleni hazai 2–1-es sikerrel kezdte, viszont mindegyik alkalommal a negyedik helyen zárt csoportjában. Ioan Andone vezetőedző még a mérkőzés előtt jelezte, csak a nyitányon szeretné folytatni a hagyományt, most a továbbjutásért harcol a kincses város csapata.

A csoport másik mérkőzésén a házigazda Manchester United gyorsan, már a 7. percben vezetéshez jutott a találkozón Michael Carrick révén. A vendég Galatasaray már nem tudott egyenlíteni, Sir Alex Ferguson vezetőedző legénysége sem talált több gólt, így maradt az 1–0-s angol siker.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

E csoport

Sahtar Donyeck – Nordsjaelland 2–0 (Mkitarjan 44. perc, 76.)

Chelsea – Juventus 2–2 (Oscar 31., 33., illetve Vidal 38., Quagliarella 80.).

F csoport

Lille – BATE Boriszov 1–3 (Chedjou 60., illetve Volodko 6., Rogyionov 20., Olehnovics 43.)

Bayern München – Valencia 2–1 (Schweinsteiger 38., Kroos 76., illetve Valdéz 90+1.).

G csoport

FC Barcelona – Szpartak Moszkva 3–2 (Tello 14., Messi 72., 80., illetve Dani Alves 29. – öngól, Romulo 58.)

Celtic – Benfica 0–0.