kevés felhő
1USD = 4.66 RON

Halasztani akarják a bajnoki avatót

2018.04.25 - 13:00

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata nem szeretné, hogy csütörtökön véget érjen a bajnokság rájátszásának a döntője, és halasztani szeretnék a címosztási ünnepséget. Ehhez viszont csütörtökön győzni kell a vendég Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen.

Az idei statisztikát nézve erre minimális esély van, viszont a szatmári közönség azt várja el Marius Dobă edző tanítványaitól, hogy legalább egy kis küzdővágyat mutassanak, ami hiányzott a csapat játékából a döntő első két találkozóján. Mint ismeretes, a három győztes mérkőzésig tartó finálé első két összecsapásán, Sepsiszentgyörgyön, 30, illetve 20 pontos vereséget mért a VSK-ra a Sepsi-SIC. A nagyon gyenge játék mellett nem szabad eltekinteni attól sem, hogy a két találkozó nyolc negyedéből egyet sem nyert meg a VSK, de még egyenlő teljesítményt sem tudtak nyújtani. A totalbaschet.ro hírportál statisztikája szerint 2009-ben volt a mostanihoz hasonló kiegyenlítetlen bajnoki döntő. Akkor a sepsiszentgyörgyiek voltak a szenvedő felek, amikor az MCM Târgoviște mindhárom meccset szettvereség nélkül nyerte meg.

Ebben a szezonban a Szatmárnémeti VSK a hetedik alkalommal mérkőzik meg a Sepsi-SIC-kel. A 7–0-s összesítés mellett, a negyedenkénti állást tekintve 20–3 az állás, természetesen a háromszékiek javára – az idény első, szatmári meccsének harmadik negyede ugyanis 16:16-os részeredménnyel zárult. A visszavágó harmadik negyedét nyerte meg a VSK (18:13), majd a Sepsiszentgyörgyön rendezett Román Kupadöntő első és negyedik tíz percében bizonyult jobbnak a VSK (9:6, 19:12).

Ha hisznek a szatmári csapat játékosai a csodában, akkor megszakítható csütörtökön ez a negatív sorozat. A Sepsi-SIC-et ugyanis ebben a szezonban csak nagyon erős akaraterővel lehet verni. Minden kisebb kiingást ugyanis azonnal tud büntetni Zoran Mikes edző alakulata.

A szatmári közönség is tisztában van az erőviszonyok közötti különbséget tekintve. A Sepsi-SIC költségvetése közel a duplájára rúg a VSK-jénak, így Zoran Mikes akár két, azonos képességű csapat felállítására is képes. Az itteni kosárlabda-rajngók viszont bíznak a szatmári kosarasok jó játékában. Így, ha csütörtökön véget is ér a bajnoki döntő, legalább azzal a tudattal menjenek haza a szurkolók, hogy a kedvenceik jó teljesítménnyel búcsúztak és zárták a szezont.