×
2024. 04 25.

Halep készülhet a Bajnokok Tornájára

2019.09.29 - 14:22

Zsinórban hatodik éve lesz résztvevője a sencseni Bajnokok Tornájára a korábbi világelső roman teniszező, Simona Halep. A konstancai lány bejutott pekingi torna második fordulójában, a pontszámok alapján pedig már nem érheti be senki, így biztos ott lesz a harmadik biztos résztvevője az évzáró versenynek.

A világelső ausztrál Ashleigh Barty már hetekkel korábban biztosította helyét a tornán, a két héttel ezelőtti csengcsoui WTA-torna-győzelmével pedig a cseh Karolina Pliskova is kiváltotta jegyét Sencsenbe.

Wimbledon első román bajnokának mostanig kellett várjon, hogy meglegyen az elegendő pontszáma a 14 millió dollár összdíjazású versenyen való részvételhez, amelyen csak nyolc női teniszező fog küzdeni.

Halep a 8,2 millió dollár összdíjazású pekingi WTA-torna első fordulójába 6:1, 6:1-re győzte le a svéd Rebecca Petersont. A világranglista hatodik helyét elfoglaló román teniszező a második fordulóban az orosz Jekatyerina Alekszandrova (WTA 39.) és az amerikai Bernarda Pera (WTA 81.) közötti mérkőzés győzteséval fog küzdeni. 2017-ben Halep bejutott a pekingi torna döntőjébe, ahol aztán vereséget szenvedett a francia Caroline Garciától, de elődöntőbeli győzelme révén pályafutása során először került a világranglista élére.