2024. 04 27.
4 °C

Halep, Williams és Babosék is a legjobb négy között Wimbledonban

2019.07.10 - 00:19

Simona Halep másodszor, Serena Williams 12. alkalommal jutott be a wimbledoni bajnokság elődöntőjébe. Mindkét korábbi világelső ellenfele debütál egy GS-torna legjobb négy játékosa között.

Bejutott a legjobb négy közé Simona Halep (képünkön) a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női egyes versenyében, miután kedden 7:6, 6:1 arányban legyőzte a kínai Csang Suajt.

Nem volt könnyű dolga a korábbi világelső konstancai lánynak, mert ázsiai ellenfele az első szettben 4:1-re elhúzott. Halep négy bréklabdát hárítva állt fel a padlóról, s végül rövidítésben hozta a játszmát 7:6-ra.

A második szettben örömteniszt mutatott be a világrangsor jelenlegi 7. helyezettje, s egy 6:1-es menettel magabiztosan jutott az elődöntőbe, ahol eddig csak egyszer, 2014-ben szerepelt a wimbledoni füves pályás bajnokságon – akkor Eugenie Bouchard búcsúztatta.

Halep ellenfele a cseh Karolina Muchovát búcsúztató ukrán Elina Szvitolina lesz: a világranglista 8. helyezettje 7:5, 6:4-re győzött és első ukrán nőként jutott el egy Grand Slam-tornán a legjobb négy közé.

Halep és Szvitolina nyolcadik alkalommal mérkőzik majd egymással, a román lány eddig négyszer nyert – legutóbb az idei dohai WTA-torna elődöntőjében 6:3, 3:6, 6:4-re. Viszont füves pályán még soha nem játszottak egymás ellen, mindezek ellenére a szakemberek Halepet látják favoritnak. „Nem érzek nyomást magamon. Átéltem már azt az érzést, amikor tornagyőzelmek után vesztettem – senki sem halt meg. Jól érzem magam a pályán, felszabadultan játszok, és ez most a legfontosabb” — nyilatkozta a román teniszező, aki visszakerülhet a világ legjobb négy teniszezője közé, amennyiben győzni tud az ukrán lány ellen.

Halep és Szvitolina egyébként emlékezetes meccset játszott egymással a 2017-es Roland Garros negyeddöntőjében: az ukrán lány 3:6-ra hozta az első szettet, majd 1:5-re vezetett a másodikba, amikor Halep rákapcsolt, és 7:6-os második menet után 6:0-ra nyerte meg a harmadikat.

A másik ágon „veteránok” elődöntőjét rendezik: az amerikai Serena Williams és a Barbora Strycova összesen 70 évesek. A 2002-ben párosban győztes cseh teniszező egyéniben még soha nem játszott GS-elődöntőt, ez sikerült neki most, 33 évesen, és ezáltal a legidősebb debütáló lesz egy nagydíj legjobb négy játékosa között – ezt a csúcsot eddig Roberta Vinci birtokolta, aki 32 évesen játszott GS-elődöntőt. A kilencszeres GS-győztes Serena Williams egyébként a 12. alkalommal játszik a legjobb négy között az All England Club pályáján, hétszer volt wimbledoni bajnok, legutóbb 2016-ban.

A negyeddöntőben Williams a honfitársnője, Alison Riske ellen nyert 2 óra 1 perces meccsen 6:4, 4:6, 6:3-ra, míg Strycová 1 óra 36 perces meccsen, az első játszmát 1:4-ről megfordítva győzte le a brit színekben versenyző Konta Johannát 7:6, 6:1-re.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia páros is bejutott az elődöntőbe, mivel 2 óra 5 perc alatt három szettben, 2:6, 6:2, 9:7-re legyőzte a hetedikként rangsorolt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh duót.

Az elődöntő mérkőzéseit csütörtökön rendezik.