×
2024. 04 26.

Hamilton nyerte az év legforróbb futamát

2013.07.28 - 20:51

A Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton az élről indult, és hibátlanul nyerte meg a Formula–1-es Magyar Nagydíjat, amelyen negyedszer diadalmaskodott karrierje során. A második helyen a finn Kimi Räikkönen, a harmadikon a német Sebastian Vettel végzett.

A vb-éllovas Sebastian Vettel ezúttal sem tudott nyerni a Hungaroringen, de legalább növelte előnyét a csak az 5. helyen befutó Fernando Alonsóval szemben. Kimi Räikkönen viszont második helyével elkezdte a felzárkózást. A Williams istállónak sikerült megszereznie idei első pontját.

Lewis Hamilton a pole pozíció megszerzése ellenére sem volt derűlátó a Magyar Nagydíj előtt. Csapata kihagyta a múlt heti háromnapos tesztet, amelyen először próbálhatták ki a Pirelli új gumijait, a verseny az év legforróbbja volt, s a Mercedes az elmúlt években irtózatosan szenvedett a hőségben. Erre kiválóan rajtolt, végig remek tempóban száguldott, és negyedszer is nyert a Magyar Nagydíjon. Ez az első győzelme a Mercedesszel, éppen azok után, hogy pár napja elmondta, az idén nemigen nyerhet új csapatával. A dobogóra felállva nem mutatott kitörő örömet, de nagy ovációt kapott. No nem akkorát, mint Kimi Räikkönen, aki ötödször lett második a Hungaroringen, a verseny végén pedig rendkívüli csatában tartotta maga mögött Sebastian Vettelt. A finn ezzel egy ponttal Fernando Alonso elé ugrott az összetettben, s feljött a második helyre.

Vettel előnye 34 pontról 38-ra nőtt, kényelmes fórral mehet a nyári szünetre, amely után a Belga Nagydíj következik augusztus végén. A verseny nagy részét törött első légterelővel teljesítő német a rajtnál megőrizte második helyét Hamilton mögött, de nem tudta támadni az angolt, aki rendkívüli tempót ment. Boxkiállásai után kétszer is beragadt Jenson Button mögé, és ezzel veszítette el az esélyét a győzelemre.

A negyedik hely Mark Webberé lett, a 10. helyről induló ausztrál a rajt után feljött a hatodik pozícióba, s átmenetileg az élen is állt, de Hamiltonnal szemben rendre elvesztette a csatáit. Az ausztrál mögött Fernando Alonso lett az ötödik, a Ferrari versenytempójával küszködő spanyol hátránya tovább nőtt Vettellel szemben.

Romain Grosjeannak élete lehetősége lett volna a Magyar GP, de a francia a rajtnál nem tudta megelőzni Vettelt, majd Buttont és Felipe Massát is szabálytalanul, a pályát elhagyva előzte meg. Utóbbiért megbüntették (a másik esetet a verseny után vizsgálják), és csak hatodik lett Alonso mögött.

A McLaren helyenként kiváló tempóval dupla pontszerzésnek örülhet, a Williams pedig Pastor Maldonado révén megszerezte első pontját. A venezuelai Nico Rosberg motorhibájának köszönhette a pontot. A Mercedes német pilótája a rajt után Massával koccanva visszaesett a 12. helyre, és végig csak egy-két pontért küzdhetett.

Formula–1-es Magyar Nagydíj 2013

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:42:29.445, 2. Kimi Räikkönen (finn, Lotus-Renault) 10.938 mp hátrány, 3. Sebastian Vettel (német, Red Bull-Renault) 12.459 mp h., 4. Mark Webber (ausztrál, Red Bull-Renault) 18.044 mp h., 5. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 31.411 mp h., 6. Romain Grosjean (francia, Lotus-Renault) 32.295 mp h., 7. Jenson Button (brit, McLaren-Mercedes) 53.819 mp h., 8. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 56.447 mp h., 9. Sergio Pérez (mexikói, McLaren-Mercedes) 1 kör h., 10. Pastor Maldonado (venezuelai, Williams-Renault) 1 kör h.

A világbajnoki pontverseny állása:

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 172 pont, 2. Kimi Räikkönen 134, 3. Fernando Alonso 133, 4. Lewis Hamilton 124, 5. Mark Webber 105, 6. Nico Rosberg 84, 7. Felipe Massa 61, 8. Romain Grosjean 49, 9. Jenson Button 39, 10. Paul di Resta 36.

Konstruktőrök: 1. Red Bull-Renault 277 pont, 2. Mercedes 208, 3. Ferrari 194, 4. Lotus-Renault 183, 5. Force India-Mercedes 59, 6. McLaren-Mercedes 57, 7. Toro Rosso-Ferrari 24, 8. Sauber-Ferrari 7, 9. Williams-Renault 1.