×
2024. 04 24.

Hangulatromboló kell legyen a VSK

2019.02.05 - 12:42

A Sepsi-SIC elleni huszonöt pontos sikert újabb győzelem kell kövesse: a Szatmárnémeti VSK a sereghajtó vendége lesz, amely szombaton szerezte meg történelme első élvonalbeli sikerét.

Két olyan együttes találkozik szerdán Konstancán a női kosárlabda élvonal Piros csoportjának első visszavágó fordulójában, amely az előző fordulóban fontos győzelmet jegyzett, ami a csapat hangulatát is feldobta.

A Szatmárnémeti VSK mai házigazdája, a Phoenix Știința szombaton nyerte meg az első mérkőzését a Nemzeti Liga legjobbjai között: 71–63-ra nyert odahaza az Aradi FCC ICIM ellen. Mint ismeretes, a tengerparti alakulat tavaly alakult meg, az alapszakaszt pedig a második vonalban játszotta. A B-csoport győzteseként került fel a legjobbakat felsorakoztató Piros csoportban, és első élvonalbeli meccsén 98–70-re kikapott Szatmárnémetiben. Predrag Stanojcic vezetőedző tanítványai viszont jó benyomást keltettek, és a második negyedben csak két ponttal maradtak alul a VSK-hoz képest (25:23), a szünet utáni negyedet pedig meg is nyerték (15:20). Utána Brassó és Kolozsvár is nehezen tartotta otthon a pontokat a konstancaiak elleni bajnoki után, az aradiak elleni meccsen pedig már beért a Phoenix játéka arra, hogy az élvonalbeli győzelmet is megízleljék a kosarasok.

„Ez a győzelem nem hozott változást a táblázatban, de lelkileg nagyon jót tett, hiszen láttuk, hogy képesek vagyunk felnőni a feladathoz — nyilatkozta a szerb szakvezető az aradiak elleni siker után. — Nagyon nehéz ellenfelek következnek: Szatmárnémeti, Sepsi, Târgoviște. Viszont fontos lesz számunkra, hogy ezek a meccsek után legyen annyi erőnk, hogy büszkén nézhessük a végeredményt és tudjuk, hogy mi a legjobbat nyújtottuk.”

A VSK-nak viszont szerdán ünneprontónak kell lennie. A Sepsi-SIC elleni 25 pontos győzelem őszinte mosolyt csalt a lányok arcára, és egy esetleges konstancai botlás hatalmas kudarcnak számítana. Ráadásul a konstancai győzelemmel ideiglenesen még az első helyet is átveszi a VSK, ugyanis a háromszéki listavezető szabadnapos.

Nincs mese tehát, ma győzni kell. Maikel Lopez vezetőedző ugyanazt kell követelje a tanítványaitól, amit a Sepsi elleni meccsen is kért tőlük, és ha a lányok teljesítik mindezt, akkor nem lesz kérdéses a konstancai bajnoki győztesének a neve. A csapat már hétfő délután elutazott Konstancára, így kedden pihenhetett, szerdán 16 órakor pedig frissen állhat fel a helyi sportcsarnokba rendezendő bajnokira.

A nagypályás idény mezőnye ezután másfél hetes pihenőre vonul. Mint arról beszámoltunk, a 3x3-as kiírásban két Román Kupa-tornát rendeznek Sepsiszentgyörgyön, amelyen kötelező a jelenlét. A VSK-t vélhetően az Adina Pop, Oláh Andrea, Kádár Annamária, Roxana Pane négyes fogja képviselni (a csapatfelállítás változhat a megadott keretek között, és azt a helyszínen is lehet nevezni).

Az ezt követő hétvégén viszont folytatódik a nagypályás bajnokság pontvadászata, amikor a CSM Târgoviște jön, hogy a VSK visszavághasson a december 29-i vereségért.