×
2024. 04 26.

Harmadik bajnoki érmét zsebelte be a 13 éves teniszező

2018.01.30 - 18:43

A szatmárnémeti Mihai Lungu 13 évesen már háromszoros bajnoki érmes: a csapattal szerzett tavalyi ezüst után idén egyéniben is a dobogó második fokára állhatott fel, párosban bajnok lett.

Egyéni bajnoki ezüst- és párosban bajnoki aranyérmet szerzett a szatmárnémeti teniszező, Mihai Lungu. A még csak 13 éves srác néhány nappal ezelőtt Bukarestben, a 14 évesek téli bajnoki kiírásán állhatott kétszer is dobogóra, így több év kimaradás után állhatott ismét szatmári teniszező pódiumra.

A fiatal tehetséges sportolónak egyébként már jelentős rutinja van a hazai és nemzetközi versenyeken is. 2013 februárjától már 87 versenykiíráson lépett pályára és 29 arany-, 20 ezüst- és 21 bronzérem ékesíti a medálgyűjteményét. Ebből hármat szerzett bajnoki küzdelmeken: az idei két érem mellett ugyanis ott található a tavaly szeptemberi, U14-es csapatbajnokságon elért második helyért járó jutalom is.

A 14 éves korosztályos fiúk országos rangsorában jelenleg a 7. helyen áll 4853 ponttal. De pontozott már a 16 éveseknél is, de a 350 egységgel egyelőre a 109. pozíciót fogalja el. A nemzetközi versenyeken elért pontszámai alapján Mihai Lungu a 619. helyen áll Európában a 14 éves fiúknál.

A fiatal srác egyébként komolyan veszi a teniszezést. A Nagyváradi VSK-nál van igazolva, edzője, Darius Ioan Șchiop, míg az erőnléti edzője és táplálkozási tanácsadója pedig Răzvan Șunea, a sportpszichológiai tanácsokkal pedig Ion Dragomir segíti.

Lungu február elején ismét pályára lép Bukarestbe, ahol a 14 évesek nemzetközi bajnokságát rendezik meg, a szatmári srác pedig egyéniben és párosban is meg fog küzdeni.