enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.68 RON

Harmadik helyen végeztek a szatmári kosaras lányok

2012.09.09 - 20:10

Pontegyenlőség alakult ki a házigazda CSM Târgovişte, az Aradi ICIM és a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatai között a Chindia Kupán. A szatmári lányok harmadikként zártak.

Szombaton fejeződött be a Târgoviştén rendezett női kosárlabda Chindia Kupa, amelyen a hazai pályán szereplő, tavaly bajnoki címet szerző Târgovişte mellett a Szatmárnémeti VSK, az Aradi ICIM és a görög bajnok Athéni Athinaikosz küzdhetett meg a trófeáért.

A rangos tornán, amely mind a négy csapat számára remek felkészülési lehetőséget biztosított a közelgő szezonra, a Szatmárnémeti VSK 11 játékossal vett részt: Andreea Orosz, Shanika Freeman, Monica Ivan, Khadijah Whittington, Megan Zulo, Utahya Drye, Szlimák Hajnalka, Rada Giurgiu, Annemarie Părău, Szmutku Renáta és Dara Kovacevic, továbbá Dan Fleşeriu és Cecilia Nastor edzők, valamint Florin Mureşan a városi sportklub kosárlabda szekciójának elnöke.

A Fleşeriu-lányok első mérkőzésüket csütörtökön játszották a hazai CSM Târgovişte ellen, amelyen tizenöt pontos vereséget szenvedtek: 76:61 (42:27). Pénteken az Athéni Athanaikoszt viszont magabiztos játékkal közel húsz ponttal győzték le: 57:38 (31:21). Szombaton az Aradi ICIM-mel küzdhettek meg a szatmári lányok, és ezúttal is sikerrel zárták a nagy rivális elleni összecsapást: 62:56 (27:30).

Utóbbi mérkőzés rendkívül kiegyenlített csatát mutatott, mindkét csapat kiváló játékkal rukkolt elő, végül mégis a jobb nyert. A szatmári pontszerzők: Părău 16, Szlimák 14, Drye 11, Freeman 8, Whittington 4, Kovacsevics 4, Zullo 3, Orosz 2.

A tornán született eredmények alapján a Târgovişte, az ICIM és a VSK 4-4 ponttal zárták a küzdelmeket, tehát a pontarány döntött a sorrendről. Ennek alapján a hazai csapat végzett az élen, a második az Aradi ICIM lett, a VSK a harmadik pozícióban zárt, míg a görög bajnokcsapat három vereséggel csupán a negyedik helyet foglalta el.

A VSK első tétmérkőzését szeptember 12-én és 13-án játssza. A Román Kupa első fordulójában a Marosvásárhelyi Nova Vita csapatát fogadják hazai pályán.