14 °C
1USD = 4.68 RON

Harmadik nekifutásra is ob-bronzérem

2017.08.15 - 15:10

Sorozatban harmadik éve áll dobogóra magyar bajnoki küzdelmekben a szatmárnémeti teniszező, Baranyai Dóra. Ezúttal is a páros versenyben remekelt.

Magyar országos bajnoki bronzérmet szerzett a 14 éves korosztályban a szatmárnémeti teniszező, Baranyai Dóra, a Zalaegerszegen rendezett küzdelmek páros versenyében. A szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola nyolcadik osztályát végző fiatal tehetség Borsos Rékával az oldalán menetelt az elődöntőig, viszont az utolsó előtti körben a Matkó Réka, Puskás Nikolett kettős győzte le őket. Utóbbiak végül a bajnok címet is elhódították, míg a Baranyai, Borsos kettős a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Egyéniben viszont nem sikerült a bravúr, igaz nehéz ágra került Kozán Attila edző tanítványa, a nyolcaddöntőben ugyanis összekerült az első számú favorittal, az európai rangsor hetedik helyezettjével, Tóth Amarissa Kittyvel. Az MTK teniszezője nyert és a döntőig menetelt, ahol nagy küzdelemben klubtársától, Szabanin Natáliától szenvedett vereséget.

Baranyai Dórának ez a harmadik magyar bajnoki bronzérme a páros versenyekben. Az előző években a 12 éveseknél, tavaly pedig a 14 éveseknél állhatott a dobogó harmadik fokára.