2024. 04 19.
Vidék

Harmadosztályban a Tasnádi Unirea

2017.06.24 - 21:13

A Marius Botan, Bogdan Moise edzőpáros legénysége kettős győzelemmel tért vissza a labdarúgó Liga 3-ba. Az üdülőváros csapata 25 év után szerepel ismét divíziós bajnokságban.

Huszonöt év után ismét divíziós bajnokságban szerepel Szatmár megye negyedik legnagyobb városának, Tasnádnak a labdarúgócsapata: a Marius Botan, Bogdan Moise edzőpáros legénysége a hazai 2–1-es győzelem után szombaton Almásgalgón, Szilágy megye bajnokcsapata ellen, a Dumbrava ellen 3–1-re győzött, így kettős sikerrel jutott fel a Liga 3-ba.

Több száz tasnádi (és Szatmár megyei lakos) bízott a tasnádiak almásgalgói sikeres szereplésében, így elkísérték a csapatot a szombati visszavágóra. Igaz, a helybéliek is bíztak abban, hogy kedvenceik meg tudják fordítani a párharc állását, így közel 1200-an gyűltek össze a pálya körül, így remek hangulatban zajlott a találkozó.

A tasnádi legénység alaposan felkészült ellenfeléből és azt játszotta Almásgalgón, amit egy előnyben levő csapatnak kell: jól zárt védelemben és veszélyes kontrákat vezetett. A meccset megelőző nyilatkozatok azt sejtették, hogy Marius Paşca, a Dumbrava edzője is erre készült, és úgy készíti fel a csapatát, hogy az fel tudja oldani az Unirea defenzív játékát. Azonban a hazaiak játékára a káosz volt jellemző, míg a tasnádiak sokkal magabiztosabbnak tűntek a labdabirtoklás tekintetében. A veszélyesebb helyzetek hiányoztak, mígnem a 26. percben Sergiu Popa, nagyenyedi játékvezető 11-est ítélt: Nagy Imre bal oldali keresztlabdájára érkező Vlad Maximot kaszálta el a 16-oson belül Ciprian Nagy, amiért járt a büntető. Gabriel Cădar a jobb oldali léc tövére küldte a labdát a 11-es pontról, és bár Mihai Lung jó irányba vetődött, onnan lehetetlen volt kiszedni a labdát (0–1).

Pontosan erre a találatra volt szükséges az Unireának, hogy csillapodjanak a kedélyek.Tíz perccel később Gabriel Ţiriac és Daniel Negrean jelentettek némi veszélyt Raul Cherecheş kapujára, de előbbi a léc főlé fejelte a labdát, utóbbi lövését pedig a hálóőr hárította.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe: az Unirea jól zárt, a Dumbrava pedig nem találta az utat az ellenfél kapuja felé. Egy ellentámadás végén pedig eldöntötte a meccset a tasnádi alakulat: Nagy Imre félpályás indítására Maxim lódult meg jobb oldalon, 15 méterről pedig a hosszú sarokra küldte a labdát – Lung csak néző volt a helyzetnél (0–2).

A hazaiak Alin Mierea és Adrian Gheţi révén dolgoztatták meg Cherecheşt, de az Unirea kapusa jól végezte dolgát. A hajrában viszont a veterán Marius Bălău könyökölte le a kapu előtt álló Miereát, így Sergiu Popa ismét 11-es ítélt, ezúttal a hazaiaknak. Ţiriac értékesítette a büntetőt (1–2), de ez csak szépségtapasznak volt elég, mert a Dumbrava játékában nem volt még három gól az utolsó tíz percre. Viszont a ráadás utolsó támadásában az Unirea megadta a kegyelemdöfést: a 17 éves Bakai Balázs jobb oldali szögletére szabadon érkezett Raul Silaghi, aki zavartalanul fejelhetett középről Lung kapujába (1–3). Ezután a játékvezető véget is vetett a meccsnek, így kezdődhetett a tasnádiak önfeledt ünneplése. Előbb a pályán a szurkolókkal, majd az öltözőben, ezután a buszon Tasnádig, végül odahaza, az üdülővárosban.

„Nagyon nehéz leírni azt, amit most érzek — nyilatkozta a találkozó után örömmámorban Botan. — Elsősorban a fiúknak szeretnék gratulálni, hiszen mindkét mérkőzésen érettségről tettek tanúságot. Bátran játszottak. Mondtam, hogy nekünk fekszik az ellentámadásokra épülő játék, és ez most győzelemre vezetett minket. Kezdődhet a fieszta” — tette hozzá. A szakvezető elárulta, hogy hajlandó lenne maradni Tasnádon a harmadik vonalba is, de sok munka vár a klubra, amit már most el kell kezdjenek. „Ma még nem gondolunk semmi másra, ünnepelünk, de holnap már munkához kell látni. Hozni kell néhány rutinos játékost, jó ifiket kell szerződtetni, hiszen szükségünk lesz rájuk is. Gondolom, hogy helyt állunk a Liga 3-ban.”

Újságírói kérdésre azt is elmondta Botan, hogy értesülései szerint megkezdődik az Unirea Stadion korszerűsítése, de bízik abban, hogy a csapat már az idei hazai mérkőzéseit is ott rendezheti. Az edző végezetül köszönetet mondott a szurkolóknak is, akik elkísérték a csapatot Almásgalgóra is.

Liga 3-as osztályzó, visszavágó

Almásgalgói Dumbrava – Tasnádi Unirea 1–3 (0–1).

Gólszerzők: Ţiriac 85. perc (11-esből), illetve Cădar 28. (11-esből), Maxim 61., Silaghi 90+4.

Dumbrava: Lung – Chira, Rus, Cheţa, Negrean, Bene (Breban, 80. perc), Ţiriac, Bărnuţiu, Cip. Nagy (Gheţi, 46.), Sabou (Brânduşe, 62.), Mierea. Vezetőedző: Mircea Paşca.

Unirea: Cherecheş – Bălan, Vădan, Snellenperger, Cădar (Panc, 90.), Moş, Silaghi, Maxim (Bakai, 80.), Nagy I. (M. Bolba, 70.), Hodas (Maşlinca, 84.), Creţ. Vezetőedző: Marius Botan.

Feljutott a Liga 3-ba: az Unirea, 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.